06.08.2024 | U19
Slovenija na prvem obračunu klonila proti Italiji

Slovenska mladinska reprezentanca je odigrala prvo izmed dveh prijateljskih tekem proti izbrani vrsti Italije in izgubila z izidom 2:0..

MEDNARODNA PRIJATELJSKA TEKMA

ITALIJA U19 - SLOVENIJA U19 0:0 (2:0)

Kraj: Manzano, Italija
Strelca: Mosconi (61'), Riccio (90')
Italija U19: Martinelli, Ventre, Cocchi, Plaia, Ramaj, Sala, Scotti, Mendicino (©), Lavelli, Crapisto, Fini. Selektor: Alberto Bollini.
Slovenija U19: Jovanović, Bohinc, Bilać, Obrić, Pejičić, Jelen, Topalović (©), Mlakar, Zabukovnik, Dovžan Karahodžić, Hrvatin. Selektor: Mišo Brečko.

Italija je oba zadetka dosegla v drugem polčasu. Sprva je bil v 61. minuti natančen rezervist Mosconi, v zadnji minuti pa je končni izid srečanja postavil Riccio.

”To je bil za nas dober test. Prvi polčas smo odigrali korektno, v drugem polčasu pa smo malo padli, kar so Italijani izkoristili, ” je po srečanju dejal selektor izbrane vrste do 19 let Mišo Brečko.

Reprezentanci se bosta znova pomerili v četrtek ob 11. uri v Ajdovščini. Tekma bo v prenosu na kanalih NZS.

Tekst: LD

• 10.09.2024 | U19
    Slovenski mladinci za konec remizirali z Irsko
    Slovenska mladinska izbrana vrsta je v Kranjski Gori odigrala še zadnje srečanje mednarodnega turnirja Slovenia Nations Cup in se z Irsko razšla brez zmagovalca. Edini zadetek na srečanju je dosegel Topalović.
  • 07.09.2024 | U19
    Slovenija v izdihljajih tekme klonila proti Poljski
    Slovenska mladinska izbrana vrsta je v Ljubljani odigrala drugo srečanje mednarodnega turnirja Slovenia Nations Cup in z 2:1 klonila proti Poljski. Za Slovenijo je v drugem polčasu zadetek dosegel Luka Topalović. V torek sledi še zadnji obračun z Irsko.
  • 05.09.2024 | U19
    Mladinci zaradi dežja predčasno končali srečanje s Katarjem
    Slovenska izbrana vrsta do 19 let se je po vodstvu v prvem polčasu morala zadovoljiti z remijem, glavni sodnik srečanja je zaradi obilnega deževja v Preddvoru predčasno odpiskal konec obračuna. Za Slovenijo je zadetek dosegel Gal Kranjčič.
  • 27.08.2024 | U19
    Brečko razkril seznam vpoklicanih nogometašev
    Slovenska izbrana vrsta do 19 let bo v začetku septembra sodelovala na turnirju Slovenia Nations Cup 2024.
  • 08.08.2024 | U19
    Slovenija kljub vodstvu tudi v drugo klonila proti Italiji
    Slovenska mladinska reprezentanca je odigrala še drugo prijateljsko srečanje proti izbrani vrsti Italije in izgubila z 2:1. Za vodstvo Slovenije je v prvem polčasu zadel Luka Topalović.
  • 29.07.2024 | U19
    Brečko izbral za prijateljska obračuna z Italijo
    Slovenska reprezentanca do 19 let se bo v avgustu v okviru priprav na nov kvalikifacijski cikel dvakrat pomerila z izbrano vrsto Italije. Prva tekma bo odigrana v Manzanu, druga pa v Ajdovščini.
  • 26.03.2024 | U19
    Mladinci so se od elitnega kroga poslovili z zmago
    Mladinska reprezentanca Slovenije je odigrala še zadnje srečanje elitnega kroga kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2024. Varovanci Miša Brečka so se pomerili s Kosovom in se od kvalifikacij poslovili z zmago z 1:0 in končim drugim mestom v skupini 1.
  • 23.03.2024 | U19
    Po remiju s Španijo poraz proti Avstriji
    Mladinska reprezentanca Slovenije je odigrala drugo srečanje elitnega kroga kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2024. Varovanci Miša Brečka so se pomerili z Avstriji in izgubili z 2:0.
  • 20.03.2024 | U19
    Mladinci po vodstvu remizirali s Španijo
    Mladinska reprezentanca Slovenije je elitni krog kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2024 začela z neodločenim izidom. Varovanci Miša Brečka so na uvodni tekmi v Lendavi z zadetkom Mačka remizirali s Španijo.