05.09.2024 | U19
Mladinci zaradi dežja predčasno končali srečanje s Katarjem

Slovenska izbrana vrsta do 19 let se je po vodstvu v prvem polčasu morala zadovoljiti z remijem. Glavni sodnik srečanja je zaradi obilnega deževja v Preddvoru predčasno odpiskal konec obračuna. Za Slovenijo je zadetek dosegel Gal Kranjčič.

SLOVENIA NATIONS CUP 2024 - PRVA TEKMA

SLOVENIJA U19 - KATAR U19 1:1 (1:0)

Kraj: Preddvor
Strelci: Kranjčič (35'); Eid (69')
Rumen karton: Jelen (67')
Rdeči kartoni: /
Slovenija U19: Jovanović, Tomšič (od 46' Petrović), Anželj (od 46' Golič), Zabukovnik (od 46' Vrabec), Drobnić (od 46' Obrić), Bajc, Dovžan Karahodžić (od 46' Bendra), Kozjek (od 46' Mlakar), Kranjčič (od 46' Pejičić), Jelen ©, Hrvatin (od 46' Kerin). Selektor: Mišo Brečko.
Katar U19:  Shababi, Eid, Mohammadtaha, Lengliz, Jamshid, Marei, Faraglla, Gamer, Alyahri, Alnizami, Miohamed. Selektor: Felix Angel Sarriugarte.

Slovenska izbrana vrsta je povedla v 35. minuti, ko je bil iz prostega strela ob nerodnem posredovanju gostujočega vratarja natančen Gal Kranjčič. V drugem polčasu so gostje iz skoraj enakega položaja izenačili, ko je domačega vratarja ugnal Bassam Adel Eid. V 76. minuti je bilo srečanje zaradi hudega naliva na zelenici v Preddvoru prekinjeno in končni izid je bil 1:1.

Selektor Mišo Brečko je po remiju s Katarjem dejal: ”To ni bila naša najboljša tekma, potrebovali smo 15 minut, da smo začeli sproščeno igrati. Potrebno se bo izboljšati v mnogih elementih. Na koncu se je na žalost zaradi vremena odigralo le 75 minut.”

Slovenija bo prihodnje srečanje odigrala v soboto, 7. septembra v Ljubljani proti izbrani vrsti Poljske.

Tekst: LD

• 07.09.2024 | U19
    Slovenija v izdihljajih tekme klonila proti Poljski
    Slovenska mladinska izbrana vrsta je v Ljubljani odigrala drugo srečanje mednarodnega turnirja Slovenia Nations Cup in z 2:1 klonila proti Poljski. Za Slovenijo je v drugem polčasu zadetek dosegel Luka Topalović. V torek sledi še zadnji obračun z Irsko.
  • 27.08.2024 | U19
    Brečko razkril seznam vpoklicanih nogometašev
    Slovenska izbrana vrsta do 19 let bo v začetku septembra sodelovala na turnirju Slovenia Nations Cup 2024.
  • 08.08.2024 | U19
    Slovenija kljub vodstvu tudi v drugo klonila proti Italiji
    Slovenska mladinska reprezentanca je odigrala še drugo prijateljsko srečanje proti izbrani vrsti Italije in izgubila z 2:1. Za vodstvo Slovenije je v prvem polčasu zadel Luka Topalović.
  • 06.08.2024 | U19
    Slovenija na prvem obračunu klonila proti Italiji
    Slovenska mladinska reprezentanca je odigrala prvo izmed dveh prijateljskih tekem proti izbrani vrsti Italije in izgubila z izidom 2:0. Reprezentanci se bosta znova pomerili v četrtek.
  • 29.07.2024 | U19
    Brečko izbral za prijateljska obračuna z Italijo
    Slovenska reprezentanca do 19 let se bo v avgustu v okviru priprav na nov kvalikifacijski cikel dvakrat pomerila z izbrano vrsto Italije. Prva tekma bo odigrana v Manzanu, druga pa v Ajdovščini.
  • 26.03.2024 | U19
    Mladinci so se od elitnega kroga poslovili z zmago
    Mladinska reprezentanca Slovenije je odigrala še zadnje srečanje elitnega kroga kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2024. Varovanci Miša Brečka so se pomerili s Kosovom in se od kvalifikacij poslovili z zmago z 1:0 in končim drugim mestom v skupini 1.
  • 23.03.2024 | U19
    Po remiju s Španijo poraz proti Avstriji
    Mladinska reprezentanca Slovenije je odigrala drugo srečanje elitnega kroga kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2024. Varovanci Miša Brečka so se pomerili z Avstriji in izgubili z 2:0.
  • 20.03.2024 | U19
    Mladinci po vodstvu remizirali s Španijo
    Mladinska reprezentanca Slovenije je elitni krog kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2024 začela z neodločenim izidom. Varovanci Miša Brečka so na uvodni tekmi v Lendavi z zadetkom Mačka remizirali s Španijo.
  • 19.03.2024 | U19
    Mladinci za uvod gostijo Španijo
    Slovenska mladinska reprezentanca se je v nedeljo zbrala v Moravskih Toplicah, kjer bo nastanjena v času v elitnega kroga kvalifikacij za UEFA evropsko prvenstvo do 19 let. Vse tekme slovenske mladinske reprezentance bodo v prenosu na Sportklubu.