10.09.2024 | U19
Slovenski mladinci za konec remizirali z Irsko

Slovenska mladinska izbrana vrsta je v Kranjski Gori odigrala še zadnje srečanje mednarodnega turnirja Slovenia Nations Cup in se z Irsko razšla brez zmagovalca. Edini zadetek na srečanju je dosegel Topalović.

SLOVENIA NATIONS CUP 2024 - TRETJA TEKMA

SLOVENIJA U19 - IRSKA U19 1:1 (1:0)

Kraj: Kranjska Gora
Strelci: Topalović (44'); Melia (68')
Slovenija U19: Blažić, Zabukovnik, Tomšič, Anželj, Obrić, Bendra, Pejičić, Toplaović ©, Kojzek, Kranjčič, Hrvatin. Selektor: Mišo Brečko.
Irska U19:  Gill, O'Sullivan Co., Turley ©, Ashbee, McGrath, Ackachukwu, Melia, Razi, O'Sullivan Ca., Devaney, Grante. Selektor: Tom Mohan.

Irska je bila v prvem delu srečanja bolj napadalna in je v 26. minuti zatresla okvir vrat, ko je prečko zadel Devaney. Slovenija si je prvo priložnost priigrala le minuto kasneje, ko je meril Hrvatin, a je vratar Gill njegov strel ubranil. V 29. minuti je poskušal še Zabukovnik in znova se je izkazal gostujoči vrtaar. Slovenija je povedla v 44. minuti, ko je po desni strani lepo preigraval Kojzek in v kazenskem prostoru samega našel Topalovića, ki je zadel za 1:0. Irska je izenačila v drugem polčasu, ko je samostojni prodor v 68. minuti s strelom v dolgi kot zaključil Mason Melia. V 87. minuti je imel po prodoru Grlića lepo priložnost Mlakar, ko so bila gostujoča vrata prazna, a so se Irci uspeli ubraniti.

Selektor Mišo Brečko je po zaključeni reprezentnačni akciji dejal: ”Remi za konec je potrdil, kar se je kazalo že na prvih dveh tekmah. Inamo dovolj priložnosti, ki jih slabo izkoriščamo. Proti Irski smo odigrali dobro tekmo in bili veliko boljši nasprotnik. Dobili smo veliko odgovorov za naslednje tekme. Sedaj morajo fantje dobro delati v klubih, da še dvignejo pripravljenost, ker bo na kvalifikacijah podoben ritem tekem in to je bilo nekaterim zelo naporno.”

Slovenska mladinska izbrana vrsta bo uvodni krog kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prventvo do 19 let pričela v novembru. V skupini 1 se bo pomerila z Nizozemsko, Ukrajino in Kazahstanom.