18.10.2024 | Ženska A
V Nemčiji in Avstriji na vrhu

Poleg domačih prvenstev so bile naše legionarke minule dni aktivne tudi v ligi prvakinj, kjer začenjamo pregled. Tako je St. Pölten v 2. kolu odigral izvrstno tekmo proti Manchester Cityju in po preobratu v 2. polčasu klonil doma z 2:3. Izabela Križaj je odigrala celo tekmo, Mateja Zver do 64. minute. Roma je brez naše Maje Madon visoko zmagala na gostovanju v Istanbulu – s 6:1 proti Galatasarayju.

Liga prvakinj, 2. krog, 17.10.
Galatasaray – Roma 1:6

16.10.
St. Pölten – Manchester City 2:3

DP Avstrije, 7. krog, 13.10.
Spusu SKN St. Pölten – SPG FC Lustenau 3:0

V Avstriji nič novega na vrhu: s slovenskima reprezentantkama okrepljeni St. Pölten je doma vknjižil novo zmago – v 7. kolu je s 3:0 slavil proti SPG FC Lustenau. Izabela Križaj je igrala v 1. polčasu, Mateja Zver je vstopila v igro v 58. minuti.

DP Nemčije, 1. liga, 6. krog, 11.10.
Turbine Potsdam – SGS Essen 0:3

V Nemčiji pa se je zgodila sprememba na vrhu: tja se je zavihtel Eintracht Lare Prašnikar, ki je doma s 6:0 odpravil Freiburg. Lara Prašnikar je v igro vstopila v 67. minuti. Celo tekmo je za Köln odigrala Sara Agrež, a doma z 0:3 klonila proti Hoffenheimu. V 85. minuti je naša nova reprezentankta Maja Sternad v dresu Werderja vstopila v igro na tekmi Werder Bremen – Bayer Leverkusen (1:1). Adrijana Mori po poškodbi še ni kandidirala za nastop v dresu ekipe Turbine Potsdam.

12.10.
Werder Bremen – Bayer Leverkusen 1:1

13.10.
Köln – Hoffenheim 0:3

14.10.
Eintracht Frankfurt – Freiburg 6:0

V 2. nemški ligi je po porazu proti 2. ekipi Eintrachta z vrha sestopil Union Berlin, kamor se je iz Leipziga preselila Korina Lara Janež, ki je v igro vstopila v 63. minuti.

Juventus – Roma 2:1

V Italiji sta v Seria A v tem krogu zaigrali Dominika Čonč in Zara Kramžar. V dresu Coma sta bili v igri do 66. oz. 67.minute, potem pa bili zamenjani. Como je tesno z 0:1 izgubil proti ekipi Internazionale. Poražena je bila tudi Roma Maje Madon. Roma, tudi aktualne državne prvakinje, so z 1:2 izgubile proti Juventusu, ki je vodilna ekipa lige. Slovenski derbi Sassuolo (Naja Poje Mihelič) – Fiorentina (Kaja Eržen) je minil brez nastopa naših reprezentantk, zmagala pa je Fiorentina (1:3).

So pa zato na derbiju Serie A2 zaigrale kar tri reprezentantke. Vodilna ekipa lige Parma, za njo je Nina Kajzba igrala do 74. minute, je v gosteh z 0:2 premagala Bologno. V dresu poražene zasedbe sta do 47. minute igrali Sara Gradišek in Zala Kuštrin.

DP Italije, 2. liga, 6. krog, 13.10.
Bologna – Parma 0:2
Ternana – Chievo Verona 3:1

Sara Ketiš je s svojo zasedbo Chievo Verona gostovala pri Ternani in izgubila (1:3), Sara je odigrala celo tekmo.

DP Francije, 4. krog, 12.10.
Paris FC – Stade de Reims 3:2

V državnem prvenstvu Francije je Paris FC s Kajo Korošec, igrala je celo tekmo, s 3:2 porazil Stade de Reims.

DP Poljske, 8. kolo, 12.10.
Pogon Szczecin – UKS Lodz 0:1

V poljski ligi je Pogon Szczecin Luane Zajmi doma klonil proti UKS Lodz. To je bila tekma 4. in 6. ekipe lige.

DP Madžarske, 7. krog, 12.10.
PMFC – Budapest Honved 1:2

Na Madžarskem so v prvenstvu odigrali tekme 7. kola. Budapest Honved, za katerega Melania Pasar tokrat ni branila, je zmagal v gosteh (1:2).

DP Savdske Arabije, 3. krog, 11.10.
Al Ittihad – Al Ula 1:0

V 3. kolu državnega prvenstva v Savdski Arabiji je naša reprezentančna vratarka Zala Meršnik vnovič odigrala celo tekmo, gola ni prejela, njena ekipa pa je vknjižila minimalno zmago.

DP Portugalske, 2. liga, 4. krog, 12.10.
Vitoria Guimares – Sc Braga Sad B 0:1

Na Portugalskem je Vitoria Sc Sad z našo Niko Babnik (igrala je celo tekmo) z 0:1 klonila in v 2. portugalski ligi zabeležila 1. poraz v sezoni. Po štirih krogih je ekipa Nike Babnik na 4. mestu.