21.09.2013 | U19
FOTO + IZJAVE: Z izjemno igro do točke proti Italiji

Slovenska ženska reprezentanca do 19 let je z remijem proti Italiji izvrstno začela kvalifikacije za evropsko prvenstvo prihodnje leto. Za domačinke sta pred 200 gledalci zadeli kapetanka Lucija Kos in Vanja Šiljak. Varovanke selektorice Petre Mikeln so še posebej navdušile v drugem polčasu. Narekovale so ritem, ob dveh zadetkih pa so si pripravile še vsaj tri zrele, za zadetek, priložnosti.

V taisti skupini so Poljakinje z 9:0 odpravile Albanijo. Slovenija se bo v ponedeljek v Beltincih pomerila prav s Poljsko.

Kvalifikacije za Euro 2014, 1. krog, 21.9.
Italija – Slovenija 2:2 (1:0)
1:0 Pitaccio (22.), 1:1 Kos L. (52./11m), 1:2 Šiljak (71.), 2:2 Pittaccio (76)
Slovenija: Vamberger (V), Kos, Marič, Sevšek, Lombar, Ketiš, Kos L., Gomboc, Rogan, Šoronda, Šiljak.

Petra Mikeln, selektorica Slovenije:
»Dobro smo se pripravili na to tekmo. Taktično pa smo jim konkretno parirale. Rezultat bi se na koncu lahko prevesil na eno ali drugo stran. Imele smo še tri izredne priložnosti. Sem pa vesela, ker so igralke ob polčasu razumele, da 0:1 ni tak rezultat, da se ga ne da spreobrniti!«

Manja Rogan:
»Želja, agresivnost in borbenost so nas danes pripeljali do tega. Cela ekipa je garala, ob polčasu pa smo dobile prava navodila za drugi del.«

Vanja Šiljak:
»Tekma je bila zelo naporna. A smo izničile prednost, potem pa celo povedle. S tako igro lahko pridemo v drugi krog kvalifikacij!«

• 08.08.2024 | U19
    Slovenija kljub vodstvu tudi v drugo klonila proti Italiji
    Slovenska mladinska reprezentanca je odigrala še drugo prijateljsko srečanje proti izbrani vrsti Italije in izgubila z 2:1. Za vodstvo Slovenije je v prvem polčasu zadel Luka Topalović.
  • 06.08.2024 | U19
    Slovenija na prvem obračunu klonila proti Italiji
    Slovenska mladinska reprezentanca je odigrala prvo izmed dveh prijateljskih tekem proti izbrani vrsti Italije in izgubila z izidom 2:0. Reprezentanci se bosta znova pomerili v četrtek.
  • 29.07.2024 | U19
    Brečko izbral za prijateljska obračuna z Italijo
    Slovenska reprezentanca do 19 let se bo v avgustu v okviru priprav na nov kvalikifacijski cikel dvakrat pomerila z izbrano vrsto Italije. Prva tekma bo odigrana v Manzanu, druga pa v Ajdovščini.
  • 26.03.2024 | U19
    Mladinci so se od elitnega kroga poslovili z zmago
    Mladinska reprezentanca Slovenije je odigrala še zadnje srečanje elitnega kroga kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2024. Varovanci Miša Brečka so se pomerili s Kosovom in se od kvalifikacij poslovili z zmago z 1:0 in končim drugim mestom v skupini 1.
  • 23.03.2024 | U19
    Po remiju s Španijo poraz proti Avstriji
    Mladinska reprezentanca Slovenije je odigrala drugo srečanje elitnega kroga kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2024. Varovanci Miša Brečka so se pomerili z Avstriji in izgubili z 2:0.
  • 20.03.2024 | U19
    Mladinci po vodstvu remizirali s Španijo
    Mladinska reprezentanca Slovenije je elitni krog kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2024 začela z neodločenim izidom. Varovanci Miša Brečka so na uvodni tekmi v Lendavi z zadetkom Mačka remizirali s Španijo.
  • 19.03.2024 | U19
    Mladinci za uvod gostijo Španijo
    Slovenska mladinska reprezentanca se je v nedeljo zbrala v Moravskih Toplicah, kjer bo nastanjena v času v elitnega kroga kvalifikacij za UEFA evropsko prvenstvo do 19 let. Vse tekme slovenske mladinske reprezentance bodo v prenosu na Sportklubu.
  • 11.03.2024 | U19
    Novi selektor predstavil seznam za preboj na Euro
    Slovenska reprezentanca do 19 let bo med 20. in 26. marcem gostila elitni krog kvalifikacij za Uefa evropsko prvenstvo do 19 let, ki bo letos potekalo na Severnem Irskem. Novi selektor slovenske izbrane vrste do 19 let Mišo Brečko je objavil seznam nogometašev, ki se bodo na kvalifikacijskem turnirju, ki bo potekal v Lendavi ob Avstriji, Španiji in Kosovu borili za uvrstitev na zaključni turnir.
    Mišo Brečko imenovan za selektorja mladinske izbrane vrste
    Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je po predlogu predsednika Nogometne zveze Slovenije Radenka Mijatovića za novega selektorja izbral Miša Brečka. Slednji je že vodil mlajše reprezentance Slovenije, z izbrano vrsto do 17 let je lansko leto nastopil tudi na evropskem prvenstvu.
  • 07.12.2023 | U19
    Mladinci skupaj s Španijo, Avstrijo in Kosovom
    Mladinska reprezentanca Slovenije je v prvem delu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2025 ostala neporažena, žreb elitnega dela kvalifikacij, ki je danes potekal v Nyonu, pa jo je uvrstil v skupino 1 skupaj s Španijo, Avstrijo in Kosovom.