Zmaji kot prvi v lov po napredovanje

Četrtkov večer bo znova postregel s tremi evropskimi preizkušnjami slovenskih klubov. Kot prvi se v boj za napredovanje podajajo zmaji, ki so si z visoko domačo zmago zagotivili lepo izhodišče za povratni obračun v Tiraspolu.

Mreža Šerifa se je v Stožicah zatresla kar trikrat, tik pred odmorom jo je z bele točke načel Pedro Lucas. Brazilski napadalec je v 65. minuti podal tudi za zadetek Agustina Doffo, Argentinec pa je šest minut pred koncem dvoboja zaposlil Davida Sualeheja. Ljubljančani imajo po polovici obračuna z najtrofejnejšim moldavskim klubom zajetno prednost, Victor Sanchez pa je po ligaškem remiju v Domžalah poudaril, da želi tudi v Tiraspolu videti podobno predstavo kot v slovenski prestolnici. Čeprav v Domžalah niso dosegli zadetka, pa so še na šesti od skupno sedmih tekem ohranili ničlo v obrambi.

"To je za nas velikega pomena. Če želiš postati šampionsko moštvo, moraš biti dober tako v obrambi kot napadu. Delamo na tem, da nam uspeva na obeh področjih. Poleg tega smo zelo dobri v posesti žoge, dominiramo v igri in si ustvarjamo zelo dobre priložnosti. Sposobni smo napadati na različne načine, kar je prav tako pomembno, saj te nasprotniki ves čas analizirajo in skušajo onemogočati tvoje prednosti," je Victor Sanchez dejal po novi tekmi brez prejetega zadetka.

Zeleno-beli se bodo v primeru napredovanja, ki se jim nasmiha po prvi tekmi, v zadnjem krogu kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige pomerili z Rijeko ali Elfsborgom. Prvi obračun na Rujevici se je končal brez zmagovalca, z izidom 1:1.

Dvoboj Šerifa in Olimpije se bo v Tiraspolu pričel ob 19. uri, glavni sodnik srečanja bo Italijan Maurizio Mariani, tekmo pa si boste lahko ogledali v prenosu na Kanalu A.