Za slovo od UEFA Mladinske lige prvakov remi z nemškim prvakom

Mladinci Maribora so v prvem krogu UEFA Mladinske lige prvakov izzvali vrstnike Mainza, po porazu na domači tekmi pa so na gostovanju pri nemškem prvaku pred tri tisoč gledalci iztržili neodločen izid.

UEFA MLADINSKA LIGA PRVAKOV - POVRATNA TEKMA PRVEGA KROGA

MAINZ U19 - MARIBOR U19 1:1 (0:1)

Strelca: Kalemba (49'); Dukarić (28').
Rumeni kartoni: Müller (23); Dukarić (43), Tavares (50).
Mainz U19: Babatz, Götze (89' Görtler), Müller (58' Azakir), Martinovic (73' Horozovic), Marincau, Amann, Gleiber, Kalemba, Dardari, Wiesnet, Toure (89' Frenzel). Trener: Benjamin Hoffmann.
Maribor U19: Dorošenko, Lorbek, Poredoš, Hunjet, Voglar, Mikluš Senekovič (88' Grizold), Silajdžić, Horvat (58' Bakšič), Čuk (88' Antić Kurbus), Tavares (88' Ristić), Dukarić (75' Grlić). Trener: Dejan Donćić.

Nemški prvak je v mestu ob Dravi slavil z dvema goloma prednosti. Gostje so povedli v 27. minuti dvoboja, ko je Lukasa Tomažiča premagal Melvin Wiesnet, sredi drugega polčasa pa je bil uspešen še Aiman Dardari. Kljub zaostanku se Mariborčani pred povratno tekmo v Mainzu niso predali, pred 3.000 gledalci pa so povedli in dobili prvi polčas.

Vijoličasti so zapretili že v 17. minuti, ko je Brin Horvat zadel prečnik, so se pa Mariborčani vodstva veselili v 28. minuti. Tine Čuk je podal, Anej Dukarić pa je prodrl po levi strani igrišča in po preigravanju z vrha kazenskega prostora zadel v spodnji levi kot domačih vrat.

Mariborski upi bi z drugim zadetkom iztržili podaljške, a so si gostitelji oddahnili v 49. minuti dvoboja, ko je Kalemba po podaji Müllerja in po strelu z glavo izenačil izid. Rezultat se v nadaljevanju drugega polčasa ni več spremenil, Mariborčani pa so se od letošnje izvedbe UEFA Mladinske lige prvakov poslovili s častnim remijem.

Mainz se bo v drugem krogu tekmovanja pomeril z Dinamom iz Minska.

• 08.08.2024 | Mednarodna tekmovanja
    Mariborčani pred povratno tekmo z golom prednosti
    Zbirko četrtkovih zmag slovenskih klubov v tekmovanjih UEFA je dopolnil še Maribor. Štajerci so povedli z golom Josipa Iličića, po izenačenju Vojvodine pa je v 97. minuti za minimalno prednost vijolic zadel Hilal Soudani.
  • 07.08.2024 | Mednarodna tekmovanja
    Mariborčani gostijo novosadsko Vojvodino
    Poraz v romunski Craiovi ni bil usoden, nogometaši Maribora pa so se tudi po zaslugi zmage v Ljudskem vrtu uvrstili v tretji krog kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige. Štajerci se bodo po Botevu in Universitatei udarili še z Vojvodino.
  • 04.08.2024 | Prva liga Telemach
    Bravo do točke v Ljudskem vrtu
    Nogometaši Maribora in Brava so se v 3. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).
  • 03.08.2024 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Bravo
    Tako Maribor kot Bravo sta v četrtek izgubila evropsko preizkušnjo, a poraz v Craiovi za Štajerce ni bil usoden. Mariborčani in Ljubljančani se bodo v nedeljo pomerili v Ljudskem vrtu, kdo bo boljši?
  • 02.08.2024 | Prva liga Telemach
    Igralec meseca Prve lige Telemach: Arnel Jakupović
    Arnel Jakupović je zmagovalec julijskega izbora za najboljšega igralca meseca Prve lige Telemach. V glasovanju je ob strokovni komisiji Nogometne zveze Slovenije sodelovala tudi javnost.
  • 01.08.2024 | Mednarodna tekmovanja
    Maribor kljub porazu v tretji krog kvalifikacij
    Nogometaši Maribora so v Romuniji izgubili povratno tekmo drugega kroga kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige, a poraz z izidom 3:2 ni bil usoden. Mrežo Universitatee sta zatresla Josip Iličić in Arnel Jakupović.
  • 30.07.2024 | Mednarodna tekmovanja
    V Romunijo po še eno zmago
    Maribor je v tretjem poskusu dočakal prvo evropsko zmago v sezoni 2024/25. Vijoličasti so bili v Ljudskem vrtu boljši od Universitatee Craiovi, pred domačimi navijači so romunsko mrežo zatresli dvakrat.
  • 26.07.2024 | Prva liga Telemach
    Mariborčani okrepili konico napada
    Orphé Mbina je tretji poletni novinec v Ljudskem vrtu. Triindvajsetletni napadalec, ki je doslej trikrat zaigral za člansko reprezentanco Gabona, je nazadnje v tretji francoski ligi igral za Nimes. Z Mariborom je sklenil triletno pogodbo.
  • 25.07.2024 | Mednarodna tekmovanja
    Bravo slavil v gosteh
    V drugem krogu kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige je po Olimpiji in Mariboru slavil še Bravo, ki so v gosteh premagali bosanski Zrinjski z 1:0 (1:0). Povratna tekma bo 1. avgusta v Ljubljani.
    Mariborčani izkoristili številčno prednost
    Po Olimpiji je tudi Maribor dobil domačo tekmo drugega kroga kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige. Štajerci so dobro uro dvoboja odigrali z igralcem več, odpor Universitatee pa sta v drugem polčasu strla Jan Repas in Arnel Jakupović.