17.03.2025 | Sodniki
Vrnitev Staše Špur v Wolfsburg na četrtfinale lige prvakinj

Potem ko je z Ivano Projkovsko iz Severne Makedonije 20. novembra 2024 sodila v deželi Spodnja Saška na tekmi skupinskega dela lige prvakinj med ekipama Wolfsburg in Galatasaray, se šestintridesetletna Staša Špur danes vrača v "volčje mesto".

Profesorica razrednega pouka iz Murska Sobote bo jutri na prvi četrtfinalni tekmi ženske lige prvakinj kot prva pomočnica asistirala sodnici iz Skopja v mestu, kjer je glavni sedež avtomobilskega podjetja Volkswagen, ko se bosta pomerila Wolfsburg in FC Barcelona. Z njima bosta še druga pomočnica Heini Hyvönen in četrta sodnica Lina Lehtovaara (obe Finska), z video tehnologijo VAR pa bosta ravnala Momčilo Marković in njegova pomočnica Jelena Cvetković iz Srbije.

Na prvem od dveh dvoboju za uvrstitev v poflinale najmočnejšega ženskega tekmovanja na stari celini bo kontrolorka sojenja Gitte Holm iz Danske. Dvoboj v Allerparku na stadionu Volkswagen Arena s kapaciteto 30.000 gledalcev bo odigran v jutri z začetkom ob 18.45 uri. Med Slovenci je bil v Wolfsburgu tudi Damir Skomina, ki je 8. marca 2016 v ligi prvakov sodil dvoboj Wolfsburg - Gent.

Finale Ženske lige prvakinj za sezono 2024/25 bo 24. maja na stadionu Jose Alvalade v Lizboni. Lyon je najuspešnejši klub v zgodovini tekmovanja, naslov je osvojil osemkrat, vključno s petimi zaporednimi naslovi od leta 2016 do 2020. Naslov prvaka brani Barcelona, ki je v lanskem finalu v Bilbau premagala Lyon.

Tekst: NZS/ ŽD

SORODNE NOVICE

  • 02.04.2025 | Sodniki
    Prva Slovenka na ženski Uefa listi kontrolork sojenja
    Iz sedeža evropske nogometne zveze je prišlo novo veliko priznanje slovenski sodniški stroki, saj je Uefa potrdila strokovnost in kompetentnost prve slovenske mednarodne sodnice v zgodovini države Tanje Subotić in jo z letom 2025 uvrstila na listo kontrolork sojenja pod svojim okriljem. Ljubljančanka bo tako kot prva Slovenka na ženskih tekmovanjih krovne evropske nogometne organizacije v prihodnje analizirala kakovost sojenja in svoje znanje ter izkušnje predajala mednarodnim sodnicam.
  • 01.04.2025 | Sodniki
    Slavko Vinčić na FIFA seminarju v Zurichu
    Med ponedeljkom in petkom poteka v največjem mestu Švice- Zürich- FIFA pripravljalni seminar za najboljše evropske sodnike. Od skupaj 30 članov elitne kategorije sodnikov na starem kontinentu je med 22 povabljenimi iz evropske nogometne zveze (Uefa) tudi 45-letni Slavko Vinčić.
  • 29.03.2025 | Sodniki
    Mateo Tozan in Jure Jamnik na seminarju Uefa Core v Nyonu
    Za tem, ko se je med 11. in 18. marcem na Uefa Core (Centre of refereeing excellence) seminarju za mlade nadarjene sodnike kot drugi slovenski inštruktor sojenja po letu 2018 mudil Robert Vukan iz Gornje Radgone, se med 25. marcem in 1. aprilom na programu usposabljanja Core 61 v švicarskem Nyonu nahajata glavni sodnik Mateo Tozan (MDNS Koper- na sliki levo) in pomočnik sodnika Jure Jamnik (DNSG Kranj- na sliki desno).
  • 28.03.2025 | Sodniki
    Štefan Tivold na Slovaškem na odločilnem turnirju za EP do 19 let
    Za tem, ko je bil konec januarja v Litvi aktiven na turnirju predkroga kvalifikacijskih dvobojev za Mladinsko EP 2025 v Futsalu, se nekdanji mednarodni sodnik med leti 1993 in 2000 Štefan Tivold iz Kranja od srede nahaja na severovzhodu Slovaške. V kraju Poprad, ki leži 326 km vzhodno od Bratislave med 27. in 30. marcem poteka eden od sedmih turnirjev glavnega kroga kvalifikacij, kjer poleg gostiteljice Slovaške nastopajo še Romunija, Nemčija in Italija.
  • 27.03.2025 | Sodniki
    Rade Obrenović na Olympiacos- Panathinaikos
    Za tem, ko je 26. januarja v 20. krogu rednega dela grškega prvenstva Slavko Vinčić že sodil dvoboj Olympiacos - Panathinaikos, bo slovenska piščalka na tem obračunu tudi ta konec tedna, ko se pričenja končnica za državnega prvaka v grški super ligi (Stoiximan Super League). V deželo antičnih bogov se odpravlja 34-letni Rade Obrenović, ki bo vodil enega najbolj vročih derbijev v Evropi. Ljubljančan bo v 10,4 milijonski jugovzhodni državi stare celine v pristaniškem predmestju Aten v prvem krogu končnice upravljal obračun Olympiacos - Panathinaikos (nedelja, 20.00). 
  • 26.03.2025 | Sodniki
    Interpretacija dogodkov s tekme Maribor- Koper
    Zaradi pravilnega informiranja zainteresirane javnosti podajamo strokovno obrazložitev dveh dogodkov s tekme 26. kroga Prve lige Telemach med NK Maribor in NK Koper, ki je bila odigrana 16. marca na stadionu Ljudski vrt.
  • 26.03.2025 | Sodniki
    Pomladanski seminar sodnikov Prve lige
    Na sedežu NZS pod vznožjem Storžiča je bil včeraj na sporedu uvodni spomladanski seminar sodnikov Prve lige po odigranih 26. krogih in 129. tekmah 34. sezone slovenskega državnega prvenstva 2024/ 25.
  • 25.03.2025 | Sodniki
    Jernej Petek na Češkem za EP v Futsal U-19
    Na kvalifikacijski turnir za mladinsko evropsko prvenstvo v Futsalu do 19. let se je v nedeljo 90 km zahodno od prestolnice Prage v mesto Plzen na Češkem odpravil štiriintridesetletni FIFA futsal sodnik Jernej Petek iz Zgornjega Kamenščaka v občini Ljutomer. 
  • 24.03.2025 | Sodniki
    Martin Matoša v Cittadelli na prijateljski tekmi U21 med Italijo in Dansko
    Na povabilo italijanske nogometne zveze (FIGC) se je k našim zahodnim sosedom v deželo štirikratnih svetovnih prvakov (1934, 1938, 1982, 2006) in dvakratnih zmagovalcev evropskega prvenstva (1968, 2021) včeraj odpravil najmlajši slovenski mednarodni sodnik Martin Matoša iz Notranjih Goric (FIFA od 2024).
  • 23.03.2025 | Sodniki
    Darko Čeferin v Beograd na Srbija- Avstrija
    Po 17. novembru 2019, ko je na kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo 2020 med Srbijo in Ukrajino (2-2) v enem najstarejših mest na stari celini nadzoroval sojenje škotske sodniške ekipe, se je včeraj na povratni dvoboj za obstanek v diviziji B četrte izvedbe lige narodov v nekdanjo prestolnico skupne države odpravil 56-letni Darko Čeferin.

DELI NA