Mlada reprezentanca Slovenije je v Estorilu podaljšala niz pozitivnih rezultatov v sklopu priprav na evropsko prvenstvo. Dvoboj s Portugalci se je končal z začetnim izidom, z nekaj dobrimi posredovanji se je izkazal Žiga Frelih.
Portugalska U21: Virginia; Thierry, Queiros, Leite, Tavares, Florentino, Miguel Luis, Ferreira, Jota, Mota, Leao. Selektor: Rui Jorge.
Slovenija U21: Frelih; Rom, Stojinović, Zec, Karić, Ploj, Valenčič, Petrovič, Gnezda Čerin, Celar, Mlakar. Igrali so še: Horvat, Štor, Pišek, Kryeziu, Sever. Selektor: Primož Gliha.
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let se je v Estorilu z vrstniki iz Portugalske razšla z neodločenim izidom 0:0. Slovenci, ki so še šesto zaporedno tekmo ostali nepremagani, so po septembrskem remiju s Francozi in oktobrskem z Angleži remizirali še z eno nogometno velesilo.
Portugalci so bili sicer večino dvoboja podjetnejši in imeli več priložnosti, a je slovenska mreža obmirovala. Lepo priložnost za zadetek so domači imeli v v 62. minuti, ko je z desne strani streljal Jota, a je bil Žiga Frelih na mestu. Na drugi strani pa so tri minute pozneje do najlepše priložnosti prišli Slovenci, a je strel Jana Mlakarja z roba kazenska prostora ubranil Joao Virginia.
Slovenija, ki bo leta 2021 skupaj z Madžarsko gostila evropsko prvenstvo do 21 let, je odigrala še tretjo prijateljsko tekmo v dobrem mesecu dni. Oktobra so Slovenci v Mariboru najprej remizirali z Angleži 2:2 (0:0), nekaj dni pozneje pa so v Celju z 1:0 (0:0) premagali Madžare.
Selektor Primož Gliha je tekmo začel z Žigo Frelihom, Aljažem Plojem, Davidom Zecom, Dušanom Stojinovićem, Dejanom Petrovičem, Žanom Celerjem, Janom Mlakarjem, Vitjo Valenčičem, Matijo Romom, Svenom Karičem in Adamom Gnezno Čerinom.
Primož Gliha, selektor Slovenije: "Zelo uspešno smo zaključili serijo težkih srečanj proti Portugalski, Angliji in Franciji ter nekoliko lažjim nasprotnikom Madžarske in Gruzije. Pomembno je, da že na drugi tekmi zapored nismo prejeli zadetka, tako smo pozitivno zaključili zgodbo letošnjega leta. Fantje so pokazali velik karakter, voljo in željo, kar je najbolj pomembno, pa so v danem trenutku odgovornost prevzeli nase. Niso se skrivali za kolektivom ali dvema, tremi igralci. Letos smo dvignili samozavest na maksimum, z izjemo prvega srečanja proti Gruziji, ko se je ta generacija zbrala prvič, pa nismo izgubili. Tedaj sem fantom v slačilnici po tekmi dejal, da na prvem srečanju dopustim, da ekipa igra na svoj način. Tako je bilo pri prejšnji generaciji na tekmi s Hrvaško, ko smo izgubili s 3:0, tokrat smo z Gruzijo s 3:0, po tekmi pa sem dejal, da so dvoboj odigrali na svoj način, v bodoče pa ga bodo po moje."
Tekst: STA
Foto: m24.si