V Dublin po novo zmago

Po Olimpiji in Mariboru se bodo v boj za evropsko napredovanje podali še nogometaši Celja. Spopad s Shamrockom se bo v Dublinu pričel ob 21. uri, grofje pa imajo pred povratno tekmo zadetek prednosti.

Srečanje v knežjem mestu je z golom v 34. minuti odločil Luka Menalo, Celjani pa so si ob tem pripravili še nekaj obetavnih priložnosti, ki pa so tudi na račun neučinkovitosti pred vrati tekmeca ostale neizkoriščene. Trener celjske ekipe Albert Riera ni bil zadovoljen s končnim izplenom prvega obračuna, Španec pa je bil po koncu tekme kritičen tudi do predstave svojih varovancev, od katerih že v Dublinu pričakuje več.

"V kvalifikacijah za evropska tekmovanja zmagaš šele po dveh tekmah. Če bi šlo za osvojitev treh točk v prvenstvu, bi bil morda slabe volje nekaj ur, potem bi vendarle tri točke pospravil v žep. Zmagati moramo na še eni tekmi in to v gosteh, kjer se lahko zgodi karkoli. Ne poznamo terena in ne vemo, kakšna bo tekma tam. Naša prednost s prve tekme ni dovolj visoka. Moramo se izboljšati, a na Irsko gremo s samozavestjo in s prepričanjem, da bomo zmagali in napredovali," je že po tekmi na domačih tleh dejal Riera.

Celjani so na Irsko odpotovali z ljubljanskega letališča, v Dublin pa je poletelo letalo, na katerem ni bilo nekaj znanih obrazov. Riera je namreč ob vrnitvi na klop grofov napovedal nekaj kadrovskih rezov, s katerimi želi skrčiti širok nabor nogometašev. Po Karlu Špeljaku, ki je vezi s celjskim klubom prekinil že sredi prejšnjega tedna, so se s klubom po ligaški zmagi proti Radomljam razšli še Gregor Bajde, Matic Vrbanec in tudi kapetan Denis Popović. Izkušeni nogometaš je sicer odigral zadnjo četrtino prvega srečanja s Shamrockom.

Slovenski prvaki bi si z napredovanjem v playoff UEFA Evropske lige - tam jih čaka švedski Malmö ali grški PAOK - že priigrali evropsko jesen, v primeru negativnega razpleta pa bi se preselili v t.i. playoff UEFA Evropske konferenčne lige,  v katerem bi se udarili s kazahstanskim Ordabasyjem ali armenskim Pyunikom.

Povratno srečanje Dublinčanov in Celjanov bo na zelenici stadiona Tallaght nadziral romunski sodnik Ovidiu Haţegan. Srečanje boste lahko spremljali v prenosu na Sportklubu.