08.11.2010 | Futsal AA
Slovenija za tretje mesto s Francozi

Slovenska futsal reprezentanca je v polfinalu doživela poraz proti Hrvaški, ki je bila s 7:3 boljša od Slovenije, ki se bo v sredo borila za 3. mesto. Na tekmi Libija - Francija je sodil tudi slovenski mednarodni sodnik Gregor Kovačič.

Mediteranski futsal pokal, polfinale, ponedeljek, 8.11.

Slovenija - Hrvaška 3:7 (2:2)
1:0 Uršič (3.), 1:1 Suton (6.), 2:1 Uršič (7.), 2:2 Dulvat (10.), 2:3 Marinović (24.), 3:3 Drobne (29.), 3:4 Marinović (31.), 3:5 Suton (32.), 3:6 Novak (37.), 3:7 Suton (39.)

Odličen začetek

Slovenija je tekmo začela v postavi Mordej, Čujec, Melink, Uršič, Mohorič, uvod pa je bil idealen. Že v 3. minuti je hrvaško mrežo zastresel Rajko Uršič, za tem je svojo priložnost zapravil še kapetan Benjamin Melink. Kazen je hitro prišla, Hrvati so v 6. minuti preko Josipa Sutona (najboljši igralec tekme po izboru Futsalplaneta) izenačila.

Hrvaška se je vrnila v igro

Hrvaško veselje je bilo kratkega daha, zato je poskrbel Uršič, ki je v naslednji minuti poskrbel za zadnje vodstvo Slovenije na tekmi. V 10. minuti se je mreža zopet zatresla, na 2:2 je poravnal Dulvat. Sledila sta poizkusa Roka Mordeja in Igorja Osredkarja, v 16. minuti pa sta obe ekipi imeli po pet akumuliranih prekrškov.

Drobne za 3:3

Drugi del so podjetneje začeli Slovenci, Mordej je streljal v 22., potem pa je Marinović prispeval zadetek za prvo hrvaško vodstvo na tekmi (2:3 – 23. minuta). Sebastijan Drobne je še izenačil na 3:3 (29.). Prav Drobne je imel v naslednjem napadu priložnost, da zabije za 4:3.

Usodne napake v 31. in 32. minuti

Kar niso zadeli naši reprezentanti, pa je uspelo Hrvatom. V 31. in 32. so preko Marinovića in Sutona povišali na 3:5, vmes ni pomagala niti minuta odmora. V 34. minut je selektor na parket poslal igralca vratarja, to vlogo je zaupal Gaju Rosiču, a tudi to ni pomagalo.

7. zmaga v 10. tekmi

Hrvaška je dosegla še dva zadetka za 7. zmago v 10. medsebojni tekmi. V sredo se bo Slovenija pomerila za 3. mesto, Hrvati pa z naslov prvaka. Slovenija bo igrala proti Franciji, Hrvati pa proti Libijcem.

Hrvaški selektor vesel uspeha

Andrej Dobovičnik, selektor Slovenije: „Izgubili smo. V drugem polčasu nismo bili pravi, naredili pa smo precej individualnih napak. Že dolgo ne toliko! Po zaostanku dveh zadetkov smo precej tvegali, a nismo prišli do zadetka. Hrvati so zadeli. Čeprav so bili danes zreli, da jih premagamo. A napak je bilo preprosto preveč.“

Mate Stanković, selektor Hrvaške: „To je bila izredno težka tekma, sprva se nismo znašli najbolje. Bolj kot je tekma šla h koncu, boljše nam je šlo! Prevzeli smo iniciativo in na koncu zasluženo zmagali.“

Tekst in foto: Futsal.si/DP