31.05.2024 | 1. SFL
Pred nabito polno dvorano Dobovec do 7. naslova

Dobovec je sedmič postal prvak 1. SFL, državni prvak v futsalu. Finalno serijo proti Siliku so dobili s 3:2 v zmagah. Na odločilni peti tekmi v Rogaški Slatini so zmagali s 7:1. S tremi goli se je izkazal Paragvajec Francisco Javier Martinez Villalba, ki je nocoj zabil kar tri gole, skupaj z Brazilcem Lucasom Andersonom Pereiro pa sta bila ob Žigi Čehu najbolj vidna posameznika v dresu prvakov.

Prvi in edini doma

Dobovec je postal prva ekipa letošnjega finala, ki je zmagala doma: na uvodnih štirih tekmah finala so vsakič slavili gostje.

Siliko, Oplast in THE Nutrition Extrem

Siliko iz Vrhnike, ki je drugič igral v finalu - lani je izgubil 0:3, je letos v finalu povedel z 2:1, nato pa ni izkoristil dveh zaključnih žog. V torek v domači dvorani je izgubil 1:3, danes pa ga je Dobovec povsem nadigral. Tretje mesto v 1. SFL je zasedel Oplast Kobarid, ki je bil v dveh tekmah boljši od ekipe The Nutrition Extrem.

Prenos na Šport TV-ju

Pečat finalni seriji so dali izvrstni gledalci, navijači, svoje pa je k spektaklu prispevala športna televizija Šport TV s svojimi prenosi.

Finale 1. SFL:

1. tekma, 10.5.
FK Dobovec – Siliko Vrhnika 6:7
 (3:3, 1:0) (0:1 v zmagah)
1:0 Javier (12.), 2:0 Pasariček (22.), 3:0 Anderson (23.), 3:1 Janež (31.), 3:2 Jandrić (34.), 3:3 Đurić (39.)

6m:
4:3 Kneževič, 4:4 Bjelčević, 5:4 Čeh, 5:5 Đurić, 5:6 Janež, 6:6 Duščak, 6:7 Trdin.

2. tekma, 17.5.
Siliko Vrhnika – FK Dobovec 2:3 (0:1) (1:1 v zmagah)
0:1 Čeh (20./10m), 1:1 Trdin (25./6m), 2:1 Bjelčević (32.), 2:2 Martínez (38.), 2:3 Duščak (39.)

3. tekma, 23.5.
FK Dobovec – Siliko Vrhnika 3:4 (2:1) (2:1 v zmagah)
1:0 Kneževič (4.), 2:0 Martinez (6.), 2:1 Jandrić (13.), 2:2 Tušar (27.), 3:2 Pasariček (28.), 3:3 Jandrić (30./10m), 3:4 Jandrić (39./10m)

4. tekma, 28.5.
Siliko Vrhnika – FK Dobovec 1:3 (0:1) (2:2 v zmagah)
0:1 Frank (15./AG), 1:1 Đurić (22.), 1:2 Martinez (25.), 1:3 Martinez (40.)

5. tekma, 31.5.
FK Dobovec – Siliko Vrhnika 7:1 (2:0) (3:2 v zmagah)
1:0 Pasariček P. (7.), 2:0 Martinez (13.), 3:0 Knežević (24.), 3:1 Čeh (25/AG.), 4:1 Pasariček P.(25.), 5:1 Martinez (28.), 6:1 Martinez (32.), 7:1 Anderson (37.)

Posnetek tekme:

Brez glavnega trenerja

Dobovec je bil že v prvem polčasu pete tekme boljši. Daljša klop in izkušnje s takih tekem so jim dale val energije v noge, predvsem pa so bili zbranejši v ključnih trenutkih. Četudi so bili brez glavnega trenerja: Kujtim Morina je na 4. tekmi finala prejel rumen karton, ekipo je danes vodil Rok Mordej, asistiral mu je Zvone Mordej.

V 7. minuti je Patrik Pasariček izkoristil odbito žogo, ki je presenetila obrambo Silika in zabil za 1:0. V 13. minuti se je Dobovcu spet obrestovala odločnost. Na polovici Silika so si priborili domala izgubljeno žogo, po povratni podaji je sam ostal Francisco Javier Martinez Villalba, ki je v 13. minuti zabil za 2:0. Gostje so si tudi to pot hitro nabrali štiri akumulirane prekrške, kar jih je onemogočilo v njihovi agresivnosti. Najlepšo priliko pa je za Siliko zapravil Max Vesel, ki je izkoristil napako domače obrambe, a so mu strel uspeli toliko blokirati, da je končal v kotu.

Zreli Dobovec ni dovolil preobrata

V 2. polčasu ni manjkalo dinamike. Razpoloženi Denis Kneževič je v 24. minuti povišal na 3:0, tekla je 24. minuta. Siliko je v naslednjem napadu v isti minuti potrdil, da ga ne gre odpisati. V Rogaški je v 1. tekmi finala spreobrnil sebi v prid prav zaostanek 3:0. To pot je znižal na 3:1, a je bil odgovor Dobovca zrel in odločen, kot se pritiče izkušeni ekipi. Pasariček je v 25. minuti zadel za 4:1, tri minute za tem pa je Javier Martinez Villalba povišal na 5:1. Gostje so vmes poizkusili z igralcem, vratarjem v polju (v tej vlogi Nikola Jandrić), a se jim ni izšlo. V 32. minuti je Dobovec za bil za 6:1. Slavje na tribunah se je začelo, Dobovec je na koncu zmagal s 7:1.

Medsebojne tekme Dobovca in Silika v sezoni 2023/2024:
FK Dobovec – Siliko Vrhnika 7:1 (1. SFL, finale)
Siliko Vrhnika – FK Dobovec 1:3 (1. SFL, finale)
FK Dobovec – Siliko Vrhnika 3:4 (1. SFL, finale)
Siliko Vrhnika – FK Dobovec 2:3 (1. SFL, finale)
FK Dobovec – Siliko Vrhnika 6:7 (1. SFL, finale)
Siliko Vrhnika – FK Dobovec 3:3 (1. SFL, redni del)
FK Dobovec – Siliko Vrhnika 3:5 (1. SFL, redni del)
Siliko Vrhnika – FK Dobovec 6:4 (1. SFL, redni del)
Siliko Vrhnika – FK Dobovec 3:1 (superpokal)

Dobovec in Siliko sta v tej sezoni odigrala devet medsebojnih tekem. Siliko jih je dobil pet (tudi superpokalno), Dobovec tri, a dovolj za naslov državnega prvaka.