Olimpiji mestni derbi, prva za Aluminij, Cerklje in Primorje

Uvodna tekma 2. kola Ženske nogometne lige Triglav je bila v petek (Mura je zaradi kvalifikacij za ligo prvakinj že v petek doma s 5:1 premagala ŽNK Radomlje), nedelja pa je prinesla štiri tekme: ŽNK Olimpija Ljubljana je v mestnem derbiju s 5:1 premagala Ljubljano, v derbiju novincev je Aluminij s 4:1 pred kamerami Nzs.si odpravil MB Tabor. V gosteh do prvih zmag v sezoni še ŽNK Cerklje in Primorje Tosla Nutricosmetics.

Ženska nogometna liga Triglav, 2 krog, 30.8.
ŽNK Mura Nona – ŽNK Radomlje Medex 5:1 (3:1)
0:1 Javorič (22.), 1:1 Vilčnik (25./11-m), 2:1 Kolbl (42.), 3:1 Makovec (45.), 4:1 Kolbl (59.), 5:1 Kolbl (67.)

1.9.
ŽNK Gažon Le-Log – ŽNK Cerklje 1:6
(0:4)
0:1 Alič (24.), 0:2 Demjanovič (33.), 0:3 Kos (36./11m), 0:4 Plevel (44.), 0:5 Demjanovič (54.), 0:6 Božnar (64.), 1:6 Zahar (83.)

ŽNK Ljubljana – ŽNK Olimpija Ljubljana 1:5  (0:2)
0:1 Rogan (12.), 0:2 Šenk (39.), 0:3 Osojnik (52.), 0:4 Bratuša (67.), 0:5 Rogan (79.), 1:5 Kastelec (84.)

Krim – Primorje Tosla Nutricosmetics 3:4 (1:3)
0:1 Kralj (27.), 0:2 Škvorc (32.), 1:2 Blagojević (35.), 1:3 Kralj (42.), 2:3 Trost (53.), 2:2 Marić (65.), 3:4 Markočič (68.)

Aluminij – MB Tabor 4:1 (2:0)
1:0 Curman (20.), 2:0 Rovšek (40.), 3:0 Bezjak (53.), 3:1 Wolf (54.), 4:1 Tušek (67.)

Suverene Gorenjke

ŽNK Cerklje se veselijo prve letošnje zmage. Ekipa trenerja Primoža Štrajharja je gostovala na Obali in s 6:1 premagala domači ŽNK Gažon Le-Log. Do 24. minute je bil rezultat tisti začetni, 0:0, potem pa so izkušenejše gostje dosegle štiri gole in na odmor odšle z zajetno prednostjo (0:4). V nadaljevanju so Gorenjke potrdile zmago. Za tri točke so zadele Ema Demjanovič (2), Marcela Kos, Glorija Alič, Jerca Plevel in Mirjam Božnar. V domači vrsti je edini gol prispevala Gaja Zahar – to je bil njen članski ligaški prvenec.

Olimpija premočna

Ljubljanski derbi je pripadel Olimpiji, ki je z 1:5 slavila v gosteh in vpisala še drugo zmago sezone. Z dvema goloma se je izkazala povratnica Manja Rogan, po enkrat so za zmajčice zadele še Laura Šenk, Maša Osojnik in Urška Bratuša. Mirjam Kastelec je v 84. minuti dosegla častni gol za domačinke.

Prva za novinke

Veselo je tudi v Kidričevem, kjer se Aluminij veseli prve zmage v članski konkurenci. Varovanke trenerja Sebastijana Jambriška so pred domačimi gledalci s 4:1 odpravila MB Tabor. Ekipa iz Kidričevega je povedla v 20. minuti, uspešna je bila Lana Curman, v 40. minuti je Dairine Yahweh Rovšek povišala na 2:0. Eli Bezjak je v nadaljevanju zadela za 3:0, Lina Wolf je še uspela znižati na 3:1, končni rezultat pa je v 67. minuti postavila Tajda Tušek.

Krim se je vrnil, Primorke zmagale

Prvih treh točk sezone se veselijo v ajdovskem taboru. V izenačeni tekmi so varovanke trenerja Petra Kristana s 3:4 premagale Krim Hubat. Po prvih 45 minutah so gostje vodile 1:3. Barbara Kralj je v 27. minuti popeljala gostje v vodstvo, v 32. minuti je na 0:2 povišala Laura Škvorc. V 35. minuti je domačinka Natalia Blagojević znižala na 1:2, Barbara Kralj pa je s svojim 2. današnjim golom postavila rezultat polčasa (1:3). Z zadetkoma Neže Trost in Maje Marić so se vrnile v igro in v 65. minuti poravnale na 3:3. Zmagoviti gol za Primorke je 68. minuti zabila Metka Markočič.