Olimpija v polnih Stožicah po novo evropsko jesen

Tudi zadnji četrtek v avgustu bo bogat z mednarodnimi preizkušnjami slovenskih klubov. Kot prvi se bodo v boj za UEFA Evropsko konferenčno ligo podali nogometaši Olimpije, ki imajo po gostovanju na Reki najboljše izhodišče med trojico slovenskih predstavnikov.

Ljubljančani so se z Rujevici vrnili z neodločenim rezultatom, dvoboj na Rujevici se je končal z izidom 1:1. Domače je v 33. minuti srečanja v vodstvo popeljal Franjo Ivanović, zeleno-beli pa so izid poravnali četrt ure pred koncem srečanja, ko je bil z bele točke uspešen Pedro Lucas. Zmagovalec slovensko-hrvaškega spopada bo tako znan po povratni tekmi v Stožicah, ki se bo pričela ob 19. uri. Obeta se pravi spektakel, saj so pristaši Olimpije že sredi torka zavzeli več kot 12 tisoč sedežev.

"Glede na rezultate, ki jih dosegamo, sem zelo samozavesten, da bomo uspešni tudi v prihodnje. Zmagali smo večino tekem, tudi ko smo remizirali, smo imeli priložnosti, da bi tekmo dobili. Uživamo v velikih tekmah. Moj cilj je vedno enak. Zmagati. To je edino, kar me zanima, ne zanima me mnenje drugih. Svoji ekipi želim vcepiti zmagovalno mentaliteto," je po prvi tekmi z Rijeko poudaril ljubljanski strateg Victor Sanchez. Španec po selitvi v Ljubljano še vedno ne pozna poraza, zmaji so po gostovanju na Kvarnerju remi iztržili še na velikem derbiju v Mariboru.

Olimpija je do točke v štajerski prestolnici prišla brez pomoči Rede Boultama, ki je izpustil že tekmo na Reki, in Davida Sualeheja, v drugem polčasu derbija pa se je na igrišče vrnil Dino Kojić. Justas Lasickas, ki je pred gostovanjem na Hrvaškem zlomil nos na treningu, je znova stisnil zobe in odigral tudi obračun v Mariboru. Konkurenco na položaju bočnega branilca je dan pred povratno tekmo z Rečani zaostril tudi Jordi Govea, vendar Ekvadorec v četrtek še nima pravice nastopa.

Obračun, ki si ga boste lahko ogledali tudi v prenosu na Kanalu A, bo sodil Urs Schnyder, za vse obiskovalce srečanja pa je obvezna tudi personalizacija.