12.05.2024 | 1. SŽNL
Olimpija na krilih Sare Makovec boljša od Mure

V soboto se je začel, v ponedeljek pa končal 23. krog SŽNL Triglav Zdravje. Uvodna tekma, pred kamerami Planet TV-ja sta se pomerila ŽNK Ljubljana in ŽNK Radomlje Medex, se je končala z remijem (1:1). V nedeljo sta do zmag prišli še ekipi Primorje Gaia Naturelle in Krima, piko na i krogu je postavila Olimpija, ki je doma s 4:0 premagala ŽNK Muro Nono.

SŽNL, 23. krog, 11.5.
ŽNK Ljubljana – ŽNK Radomlje Medex 1:1 (0:0)
1:0 Pintarič (67.), 1:1 Gerbec (78.)

12.5.
ŽNK Gažon – Primorje Gaia Naturelle 0:4 (0:2)
0:1 Čefarin (10.), 0:2 Čefarin (20.), 0:3 Poplašen (47.), 0:4 Markočič (64.)

Krim – ŽNK Cerklje 3:1 (1:1)
1:0 Trost (33.), 1:1 Špiler (43.), 2:1 Makovec (52.), 3:1 Trost (58./11m)

13.5.
ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Mura Nona 4:0 (2:0)
1:0 Makovec (3.), 2:0 Makovec (42.), 3:0 Makovec (81.), 4:0 Knego (85.)

Razigrane domačinke

Olimpija je hitro povedla. V 3. minuti je Izabela Križaj izkoristila malce neodločnosti v obrambni vrsti Mure, ki je žogo izgubila na sredini terena. Križajeva je podala v sredino, kjer je Mura uspela blokirati strel Maje Madon, do žoge pa je prišla Sara Makovec, vodilna strelka lige in popeljala Olimpijo v vodstvo 1:0. Prav Sara je v 42. minuti s strelom izven kazenskega prostora povišala na 2:0, četudo so bile okoli nje tri gostujoče igralke. V 81. minuti je Sara Makovec zadela še tretjič. Vnovič je bila prehitra za svoje čuvajke, tokrat pa je izkoristila izvrstno globinsko podajo. V 85. minuti pa je bila Sara Makovec v vlogi podajalke. Vodilna strelka lige je preigrala na robu kazenskega prostora, v pravem trenutku je opazila Taro Knego, ki je vtekla v prazen prostor in postavila končni rezultat 4:0. To je bil prvi poraz ŽNK Mure Nona, ki je do te tekme v celi sezoni prejela pet golov, danes štiri.

Šesta pomladanska zmaga

Ekipa Primorje Gaia Naturelle je s šesto zmago v spomladanskem delu sklenila sezono 2023/2024. Ekipa trenerja Petra Kristana je gostovala v Kopru in s 4:0 premagala domačega ligaša ŽNK Gažon. Nika Čefarin, nogometašica Primorja Gaia Naturelle, je poskrbela za prednost gostij ob polčasu. V 10. in 20. minuti je zadela za 0:1 in 0:2, zmago sta v 2. polčasu potrdili Julija Poplašen (z 18. golom sezone) in Metka Markočič. Primorje Gaia Naturelle je sezono sklenil na 5. mestu, ŽNK Gažon pa na devetem.

Točke ostale v Ljubljani

Osmo mesto je pripadlo WFC Dravi Ptuj, ki je bila tokrat prosta. Na tekmi 7. in 6. ekipe lige pa sta se v Velesovem pomerila domači ŽNK Cerklje in Krim, zmaga pa je ostala v Ljubljani. Vse se je na tekmi zgodilo med 33. in 58. minuto. Domačinke, vodi jih trener Žiga Grgasovič, so povedle v 33. minuti (uspešna je bila Neža Trost), na 1:1 je 10 minut kasneje izenačila Varja Špiler. V 2. polčasu še dva gola v gostujoči mreži. Ana Makovec je bila uspešna v 52. minuti, še drugič danes pa Neža Trost v 58. minuti.

Remi

Obračun 3. in 4. ekipe je prinesel delitev točk. V prvem polčasu so imele nekaj več od igre domačinke, ki so v uvodnih minutah prek Mirjam Kastelec stresle okvir vrat. Gola pa sta bila dosežena v zadnji četrtini tekme. Domačinke so povedle z golom Nike Pintarič, zadela je v 67. minuti. V 78. minuti pa je na 1:1 poravnala Špela Gerbec, ki je v svoji 16. tekmi v SŽNL dosegla svoj sedmi gol.