17.04.2020 | NZS
NZS ima scenarije za nadaljevanje prvenstev

NZS je na današnji video konferenci klubom predstavila scenarije za nadaljevanje prvenstva. Možnost organizacije tekem je sicer odvisna od ukrepov države, ki zaenkrat športne dogodke še omejujejo. V kolikor bodo razmere v Sloveniji dovoljevale, da vlada omili oziroma sprosti ukrepe, bi se lahko državno prvenstvo nadaljevalo predvidoma konec maja. Izvršni odbor NZS je na svoji korespondenčni seji sprejel sklep o zaključku nekaterih tekmovanj.

Teoretično bi prvi možni termin lahko bil 23. maj, čeprav je bolj verjetno, da se bodo prvenstva nadaljevala 30. maja ali najkasneje 6. junija in se predvidoma zaključila pred 25. julijem. NZS je predstavila še predlog, da se v okviru istih terminov zaključi tudi pokalno tekmovanje, ki bi se odigralo po skrajšanem programu – po ena tekma v polfinalu in finale, vse tekme pokalnega tekmovanja bi lahko bile odigrane na nevtralnem igrišču. V kolikor se bodo tekme lahko odigrale, bodo te za zaprtimi vrati oziroma brez gledalcev.

Za NZS je poglavitnega pomena zaščita zdravja nogometašev in vseh akterjev nogometnih tekem in treningov, zato je v sodelovanju s stroko (zdravstveno komisijo) za primer sprostitve ukrepov že pripravila navodila za varno treniranje. Ta navodila naj bi poskrbela za bistveno zmanjšano možnost okužbe nogometašev med trenažnim procesom.

Ravno zaradi zaščite zdravja akterjev je izvršni odbor NZS danes sprejel odločitev o zaključku tekmovanj na mladinski in amaterski ravni. Tako so se, po sklepu IO, z 12. 3. že zaključila tekmovanja v obeh 3. SNL (vzhod in zahod), prvi in drugi mladinski in kadetski ligi, ligi U-15 za dečke, dekliških kategorijah U-17, U-15 in U-13, ter vsa tekmovanja v futsalu. Zaključena sta tudi Ženski Pokal Slovenije in Mladinski Pokal Slovenije. O načinu sestave lig za naslednjo sezono bodo odločali organi NZS.

Zaradi vpliva COVID-19 je izvršni odbor NZS sprejel tudi sklep o podaljšanju licenčnih rokov za en mesec, z zaključkom do 30. 6. 2020.

Tekst: NZS/MaK
 

SORODNE NOVICE

  • 11.04.2025 | NZS
    Volilna komisija določila vrstni red kandidatov
    Volilna komisija NZS na svoji 2. seji dne 10. 4.2025 v skladu s Statutom NZS in Pravilnikom o volitvah, razrešitvah in imenovanju organov NZS preizkusila skladnost vloženih kandidatur za predsednika in člane Nadzornega odbora NZS ter predsednika in člane Arbitražnega sveta NZS in z žrebom določila sezname z imeni kandidatov. 
  • 04.04.2025 | NZS
    Uefa po rekordnih prihodkih v dobri finančni kondiciji
    Evropska nogometna zveza Uefa je v Beogradu pod vodstvom predsednika Aleksandra Čeferina izpeljala 49. redni kongres. Na njem so soglasno sprejeli vsa letna poročila in programe za naprej. Ugotovili so, da je Uefa v zdravem finančnem stanju po rekordnih prihodkih po sezoni 2023/24.
  • 01.04.2025 | NZS
    3. seja IO NZS: pomembne odločitve in poudarki leta 2024
    Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije se je na Brdu pri Kranju sestal na svoji tretji seji. Na njej so člani obravnavali poročilo o delu NZS za leto 2024 ter finančno poročilo in zaključni račun, ki ju bo na svoji seji sredi meseca obravnavala Skupščina NZS.
  • 24.03.2025 | NZS
    NZS in GEN energija sklenila strateško partnerstvo
    Nogometna zveza Slovenije in podjetje GEN energija, d. o. o., sporočata, da sta sklenila strateško partnerstvo, s katerim je krovna družba skupine GEN postala novi partner slovenske moške nogometne reprezentanc do konca julija 2028. 
  • 11.03.2025 | NZS
    Uspešen regionalni UEFA seminar o licenciranju in finančni vzdržnosti v Ljubljani
    V Ljubljani je 6. in 7. marca potekal regionalni UEFA seminar o licenciranju klubov in finančni vzdržnosti, ki se ga je udeležilo 22 nogometnih zvez. Dogodek pod okriljem Nogometne zveze Slovenije (NZS) in UEFA je omogočil izmenjavo strokovnih znanj in praktičnih izkušenj med predstavniki evropskih nogometnih zvez.
  • 05.03.2025 | NZS
    Nogometna zveza Slovenije (NZS) je na Brdu pri Kranju gostila Uefino delegacijo za licenciranje nogometnih klubov pod vodstvom Aleša Zavrla, vodje oddelka za licenciranje klubov pri Uefi. Obisk je potekal dan pred regionalnim seminarjem licenciranja v Ljubljani, kjer bo sodelovalo 22 držav.
  • 04.03.2025 | NZS
    Vodstvo NZS na regionalnem srečanju nogometnih zvez v Sarajevu
    Predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović in generalni sekretar Martin Koželj sta se v Sarajevu udeležila regionalnega srečanja predsednikov in generalnih sekretarjev nogometnih zvez iz jugovzhodne Evrope. Srečanja se je udeležil tudi predsednik UEFA, Aleksander Čeferin.
  • 27.02.2025 | NZS
    Sprejet nov Zakon o nalogah in pooblastilih policije
    Novelo zakona o nalogah in pooblastilih policije je državni zbor sprejel 30. januarja 2025 v veljavo pa je stopila včeraj 26. januarja 2025.
  • 21.02.2025 | NZS
    Volitve v Nadzorni odbor in Arbitražni svet NZS 2025
    Izvršni odbor NZS na podlagi 20. in 27. člena Statuta NZS ter 7., 8. in 22a. člena Pravilnika o volitvah in razrešitvah voljenih organov NZS razpisuje volitve za predsednika in člane Nadzornega odbora NZS ter predsednika in člane Arbitražnega sveta NZS za mandatno obdobje 2025 – 2029.
  • 11.02.2025 | NZS
    Izvršni odbor potrdil novosti v prihodnji sezoni
    Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je na današnji 2. seji IO NZS potrdil predlog o spremembi Sklepov za tekmovanja v organizaciji NZS v članskih kategorijah ter tako uradno potrdil povečanje števila doma vzgojenih mladih igralcev in števila tujcev v članskih ekipah. Izvršni odbor je prav tako potrdil imenovanje selektorja reprezentanc do 21 in 15 let.

DELI NA