Ljubljana rešila domačo čast, tri tekme gostjam

V 12. krogu Ženske nogometne lige Triglav Zdravje je vodilna ŽNK Mura Nona z 9:1 premagala Primorje Gaia Naturelle, ŽNK Olimpija v gosteh z 10:0 ŽNK Gažon, ŽNK Ljubljana pa doma s 7:0 ŽNK Cerklje. Pred kamerami Planet TV-ja so Radomlje Medex z golom v 84. minuti porazile WFC Dravo Ptuj. Prosta je ekipa ŽNK Krim.

Na lestvici strelk vodi Ana Milović (ŽNK Olimpija Ljubljana).

SŽNL, 12. krog, 19.11.
Primorje Gaia Naturelle – ŽNK Mura Nona 1:9 (1:3)
0:1 Malakhova (3.), 0:2 Kos E. (19.), 1:2 Markočič (30.), 1:3 Vilčnik (41.), 1:4 Dolinar (48,), 1:5 Malakhova (60.), 1:6 Rakovec (65.), 1:7 Kolbl (68./11m), 1:8 Vilčnik (79.), 1:9 Adam (90.)

ŽNK Ljubljana – ŽNK Cerklje 7:0 (3:0)
1:0 Tibaut (16.), 2:0 Koprivnikar (21.), 3:0 Tibaut (37.), 4:0 Turk (52.), 5:0 Turk (58.), 6:0 Kastelec (72.), 7:0 Pintarič (79.)

WFC Drava Ptuj – ŽNK Radomlje Medex 0:1 (0:0)
0:1 Omerzu (84.)

ŽNK Gažon – ŽNK Olimpija Ljubljana 0:10 (0:7)
0:1 Milović (5.); 0:2 Križaj (9.), 0:3 Šenk (17.), 0:4 Osojnik (22.), 0:5 Dimitrijević (23.), 0:6 Milović (30.), 0:7 Šenk (39.), 0:8 Križaj (57.), 0:9 Dimitrijević (61.), 0:10 Kralj (80.)

SŽNL, 13. krog, 26.11.
ŽNK Cerklje – ŽNK Gažomn (11.0)
ŽNK Olimpija Ljubljana – Primorje Gaia Naturelle (13.00)
Krim – ŽNK Mura Nona (13.00)
ŽNK Radomlje Medex – ŽNK Ljubljana (19.00)

Lestvica strelk:
Ana Milović (ŽNK Olimpija) 24
Yana Malakhova (ŽNK Mura Nona) 17
Sara Makovec (ŽNK Olimpija) 17
Noelle Vilčnik (ŽNK Mura Nona) 16

V 2. polčasu

Varovanke trenerja Bojana Jančarja še naprej ostajajo pri popolnem izkupičku v ligi. Tokrat so z 9:1 slavile v Vipavski dolini, kjer so porazile domačo vrsto Primorje Gaia Naturelle. Domačinke so se odločile za precej obrambno varianto in prvi polčas dobro kljubovale gostjam. Ki so sicer povedle v 3. minuti, ko je zadela Yana Malakhova, na 0:2 je povišala Evelina Kos. V 30. minuti so domačinke z golom Metke Markočič znižale na 1:2, Noelle Vilčnik je v 41. minuti postavila rezultat polčasa: 1:3. V nadaljevanju so bile gostje zbranejše in učinkovitejše – dosegle so še šest golov. „Prvi polčas smo slabše začele. Domačinke so se zaprle, težko smo prihajale do priložnosti. V 2. polčasu je bilo boljše, zato tudi visoka zmaga,“ je po tekmi dejala Noelle Vilčnik, ki je dosegla dva gola, s 16 goli pa je 2. klubska strelka letošnje sezone v domači ligi.

Boljše od novink v ligi

Olimpija je na gostovanju v Kopru že v prvem polčasu upravičila vlogo favoritinj, saj je bilo po 45 minutah 0:7 za zmajčice, ki so v nadaljevanju dosegle še tri gole. Po dvakrat so se med strelke vpisale Ana Milović, Laura Šenk, Maja Dimitrijević in Izabela Križaj. „Po vseh težkih trenutkih, ki jih imamo v klubu, poškodbe in slabi rezultati, smo uspeli premagati ekipo Gažona. Pokazali smo dokaj všečno, na trenutke tudi lucidno igro. Puncam čestitam. Morda bi lahko dosegli še kak gol, a je tudi 10:0 zadosti,“ je po zmagi povedal trener Olimpije Zlatko Gabor.

Prepričljiva Ljubljana

Dobro formo je potrdil ŽNK Ljubljana, ki je na sedmi medsebojni tekmi že sedmič porazila ŽNK Cerklje. Do polčasa je bilo 3:0, na koncu 7:0. Po dva gola sta dosegli Tjaša Tibaut (odigrala je 332. tekmo ligaško tekmo, dosegla je 335 golov) in Katja Turk.

Veseli takih zmag

Kamere Planet TV-ja so bile tokrat na Ptuju, kjer so domačinke dobro kljubovale Radomljam. Odločitev o zmagi je padla v 84. minuti: Ula Omerzu je uspela premagati tudi danes izredno razpoloženo domačo vratarko Nežo Forštnarič.

„Zelo veseli smo takšnih zmag, uživamo v njih. Najslajše zmage so tiste, ko dosežemo gol več od nasprotnic in ga ne prejmemo. Pot do zmage niti približno ni bila lahka. Že v pripravi med tednom smo se zavedali, da nas čaka zahtevno gostovanje, saj lestvica ne kaže realnega stanja in kakovosti Drave, ki premore nekaj zelo dobrih posameznic. Gostovanje na Ptuju je vedno zelo zahtevno, saj je domača ekipa ob podpori s tribune željna dokazovanja. Tukaj je vsakomur težko, nič drugače ni bilo danes, sem pa zelo vesel, da so dekleta znala pravilno odgovoriti na zahteve tekme. Ohranile so mirno kri, vztrajale so v konceptu in to nas je na koncu nagradilo z zadetkom, ki smo ga dosegli tudi z nekaj sreče, vendar smo imeli že prej nekaj priložnosti, iz katerih bi lahko zadeli,“ je po tekmi na Ptuju dejal trener Aljaž Gornik.