23.03.2023 | Ženska A
Lara Prašnikar še naprej v izvrstni formi

Minule dni sta obeležili tekmi četrtfinala lige prvakinj, kjer pa naših legionark ni bilo v ekipi. Še naprej je v dobri formi Lara Prašnikar.

Liga prvakinj

Sare Agrež (Wolfsburg) in Nine Kajzba (Roma), zavoljo reprezentačne akcije U17 je manjkala tudi Zara Kramžar, ni bilo v ekipah Wolfsburga in Rome, ki sta odigrali uvodni tekmi četrtfinala lige prvakinj. Roma je doma z 0:1 izgubila proti Barceloni, Wolfsburg pa je z 1:0 zmagal v Franciji.

Avstrija

V Avstriji so začeli s spomladanskim delom – St. Pölten Mateje Zver pa je začel s prepričljivo zmago. Doma so s kar 16:0 premagale Altenmarkt, Mateja Zver je igrala do 58. minute.

Italija

V Italiji so začeli z ligo za prvaka in ligo za obstanek. V 1. krogu lige za prvaka je Roma z Nino Kajzba (na klopi za rezerve) v gosteh s 5:1 premagala Fiorentino Kaje Eržen, ki je igrala do 76. minute. Ligo za obstanek je z zmago začel Pomigliano Lane Golob (igrala je vseh 90 minut), poraz pa je doživela Sampdoria, za katero je Dominika Čonč odigrala celo tekmo. V Serie C, tam za Bologno igra Zala Kuštrin, z ligaškimi tekmami nadaljujejo 26.3., Zala pa je žal poškodovana.

Nemčija

V prvi nemški ligi je nase z dobro igro, dva gola in podajo je prispevala, opozorila Lara Prašnikar, ki je bila poleg pri treh od štirih golov ob domači zmagi. Sare Agrež ni bilo v ekipi Wolfsburga, ki je doma s 5:0 porazil Turbine Potsdam Adrijane Mori, ki je v igro vstopila v 46. minuti. V 17. krogu 2. nemške zvezne lige nova zmaga za Leipzig, ki ima na 1. mestu kar 12 točk prednosti pred zasledovalci. Tokrat je naša reprezentantka Korina Lara Janež odigrala za Leipzig cel 2. polčas, trener Alexander S¸aban Uzun jo je v igro poslal v 46. minuti.

Španija

V derbiju spodnjega dela španske lige je Sporting de Huelva z Zalo Meršnik doma z 0:3 klonil proti Levanteju, kar ga uvršča na 13. mesto. Zala Meršnik je poraz spremljala s klopi za rezervne igralke.

Portugalska

Na Portugalskem dve točki za naši legionarki. Albergaria (za njo igra Nika Babnik) je remizirala proti Valadares Gaia (0:0) in tako prišla do dragocene točke v boju za obstanek. V tem hipu je ekipa Nike Babnik na 8. mestu prve portugalske lige. Na 10. mestu pa je Torrense Sare Ketiš (igrala je od 87. minute naprej), ki je doma odigral 2:2 proti Maritimu.

Hrvaška

Na Hrvaškem je za ekipami 12. krog. ŽNK Split je doma z 2:5 klonil proti ŽNK Agram. V dresu Splitčank je Luana Zajmi odigrala celo tekmo, Lara Ivanuša pa ni vstopila v igro. Ekipa ŽNK Split zaseda 2. mesto na prvenstveni tabeli.