06.05.2017 | Tekmovanja mladih
Domžalski upi med osmerico najboljših evropskih ekip

Domžalska selekcija do 14 let, ki je v začetku aprila pokorila slovensko konkurenco, se je na evropskem finalu turnirja Nike Premier Cup prebila med osem najboljših ekip Stare celine. Domžalčani so v skupinskem delu turnirja v tekmah proti praški Sparti, moskovskemu Dinamu in Zürichu vknjižili štiri točke in osvojili drugo mesto, za vstop v polfinale pa se bodo pomerili z domačo Hertho.

V petkovem dopoldnevu so varovanci stratega Tomija Broniča uvodoma izgubili s češkimi vrstniki. Sparta je povedla v prvem polčasu, po napaki v domžalski obrambi, v nadaljevanju pa so Domžalčani ostali brez kapetana Žige Žiberne, ki je po igranju z roko v kazenskem prostoru prejel rdeči karton. Čehi so izkoristili najstrožjo kazen in po golu za 2:0 prišli do zmage.

Se je pa po željah rumenih iztekla druga petkova preizkušnja. Domžalčani so premoč v obračunu z Dinamom kronali v drugem polčasu, ko sta v moskovski mreži končala dva zadetka, a je bil drugi razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Gol Jureta Kobilce je bil na koncu vseeno dovolj za minimalno zmago in skok na drugo mesto lestvice skupine.

Broničevi četi je tako v zadnji tekmi skupinskega dela za napredovanje v četrtfinale zadostovala že točka, saj je švicarski Zürich remiziral tako z Dinamom kot Sparto. V razgibanem obračunu, v katerem ni manjkalo priložnosti, so Domžalčani povedli v 36. minuti. Prosti strel je končal v prečniku, a je nato v golu končal odbitek. Švicarji so sicer izenačili že v naslednji minuti, a v izdihljajih tekme niso uspeli priti do popolnega preobrata.

V četrtfinalu bo nasproti Domžalam stala domača Hertha. Pred dvobojem, ki se bo pričel ob 16. uri, pa je trener Tomi Bronič ocenil dosedanji potek turnirja: »Na prvenstvo smo se odpravili brez kakršnihkoli pričakovanj. Vsako tekmo smo igrali neobremenjeno. Uvodna tekma se nam ni izšla po načrtih, na preostalih dveh tekmah pa smo popravili napake in z veliko mero borbenosti zasluženo osvojili dovolj točk za napredovanje.«

Vrhunce vseh odigranih tekem najdete na tej povezavi.