
Zadnja vodna ujma, ki je v Sloveniji povzročila ogromno škodo, ni prizanesla niti nekaterim nogometnim sredinam. Zelo hudo je bilo v nogometnem klubu Malečnik, ki je čez noč ostal brez vsega.
Eden izmed uspešnejših ustrojev v MNZ Maribor, klub s 60 letno tradicijo, ima v svojih vrstah več kot 200 članov, s tekmovalnimi selekcijami v vseh starostnih kategorijah. Selekcije od U-6 do U-14 tekmujejo pod okriljem MNZ Maribor, medtem ko kadeti in mladinci nastopajo v 2. kadetski in mladinski ligi pod okriljem Nogometne zveze Slovenije.
V klubu največ pozornosti namenjajo vzgoji mladih nogometašem, zato jim želijo zagotoviti tudi najboljše možne pogoje za vadbo, v skladu z možnostmi, ki jih ponuja trenutna situacija na gospodarskem trgu. Kljub temu so z veliko odrekanja v preteklih letih dogradili in obnovili slačilnice v športnem parku Berl in zagotovili opremo, potrebno za tekmovanje tako velikega števila mladih nogometašev.
Nato pa se je zgodil 5. november 2012 in naravna katastrofa, ki je najbolj prizadela ravno vzhodni del Slovenije, ob kateri so lahko srčni klubski delavci le s solzami v očeh opazovali, kako pod vodno gladino izginja vse tisto, za kar so se trudili v preteklih letih.
Skoraj mesec dni po katastrofi je voda v športnem parku Berl sicer odtekla, za sabo pa pustila veliko razdejanje in sanacija se je že pričela. Ne le, da takšni nepredvideni dogodki uničijo stvari, ki imajo morda tudi sentimentalno vrednost, povzročijo tudi ogromno in nepredvideno gmotno škodo. Toda iz kluba so kmalu po nesreči lotili obnove, sredstva pa bodo zbirali na domiseln način.
V NK Malečnik so se tako, ob pomoči lokalnih medijev, lotili zanimive akcije, ki bi nekoliko pomagala pri obnovi športnega parka Berl. Povezali so se z znanimi športniki, ki so za dobrodelno licitacijo donirali svoje športne artikle. Tukaj smo sedaj na potezi ljubitelji nogometa. Za simboličen znesek si lahko s sodelovanjem v licitaciji (povezava spodaj) priborite reprezentančni dres s podpisi vseh reprezentantov, ki ga je podarila Nogometna zveza Slovenije, pa podpisan reprezentančni dres Anteja Šimundže, klubski dres Luke Krajnca, na akcijo pa so se odzvali tudi češki reprezentant Jaroslav Plašil, vratar Sebastien Frey, pa Mariborčan Dejan Trajkovski in še bi lahko naštevali.
Oglejte si ponudbo dresov na povezavi http://www.7dni.com/v1/default.asp?kaj=13 in izberite svojega. Vsa sredstva zbrana v dražbi gredo za obnovo športnega parka Berl.
Tekst: NZS/MaK
Foto: NK Malečnik