Celje še drugi slovenski klub v Evropi!

Nogometaši Celja so na povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo na domači zelenici zmagali s 4:1 (2:0) proti Pyuniku iz Erevana. Posledično se je slovenski prvak ob ljubljanski Olimpiji uvrstil v glavni del UEFA Evropske konferenčne lige.

KVALIFIKACIJE UEFA EVROPSKE KONFERENČNE LIGE - ČETRTI KROG

CELJE - PYUNIK 4:1 (2:0)

Celjani so po napredovanju proti estonski Flori v prvem krogu kvalifikacij za UEFA Ligo prvakov v drugem krogu izgubili proti Slovanu iz Bratislave. Nato so presenetljivo ostali prazni rok proti irskemu Shamrocku v tretjem krogu kvalifikacij za UEFA Evropsko ligo.

Tretjo priložnost za zagotovitev evropske jeseni so imeli proti armenskemu predstavniku, ki je prvo tekmo po bledi celjski predstavi dobil z 1:0. Na drugi tekmi pa so Celjani sprva dobro unovčili hiter rdeči karton gostov in že v prvem polčasu nadoknadili zaostanek iz Erevana.

V drugem so si zagrenili življenje z rdečim kartonom Maria Kvesića, a tudi enajstmetrovka gostov domačih ni spravila s tira, potem ko je z dvema goloma zablestel rezervist Armandas Kučys ter svoji ekipi zagotovil glavni del UEFA Evropske konferenčne lige.

Tam bo od slovenskih klubov igrala tudi Olimpija, ki je na povratni tekmi hrvaško Rijeko ugnala s 5:0 in v skupnem seštevku napredovala s 6:1.