08.11.2022 | Futsal AA
Belgija boljša od pomlajene Slovenije

Slovenska moška futsal reprezentanca je v Kidričevem pred več kot 250 gledalci doživela poraz proti Belgiji, 1:3 je bilo. Edini gol je za Slovenijo prispeval kapetan Igor Osredkar. Ekipi se bosta vnovič pomerili jutri v Rogaški Slatini, tekma se bo začela ob 18. uri.

Tekmo v Kidričevem je spremljal tudi Vlado Močnik, član IO NZS in predsednik komisije za futsal.

Pripravljalni tekmi:

Kidričevo, 8.11.
Slovenija – Belgija 1:3 (0:0)
0:1 Idrissi (21.), 1:1 Osredkar (27.), 1:2 Sababti (28.), 1:3 El Fakiri (34.)

Rogaška Slatina, 9.11.
Slovenija – Belgija (18.00)

Slovenija AA:
Klemen Duščak (FK Dobovec), Jeremy Bukovec (Futsal Pescara ITA), Nik Logar (KMN Oplast Kobarid), Nejc Kovačič (KMN Oplast Kobarid), Igor Osredkar (MNK Futsal Pula HRV), Tine Šturm (KMN Oplast Kobarid), Nejc Berzelak (FK Siliko), Uroš Đurić (FK Siliko), Max Vesel (FK Siliko), Žan Janež (FK Siliko), Marko Mohorič (FK Siliko), Jure Suban (FK Siliko), Luka Čop (ŠD Extrem).

Debitant Čop, vratnica Bukovca

Slovenija je nastopila v precej pomlajeni postavi, prvič pa je dres Slovenije oblekel nadarjeni mladinec Luka Čop, ki je debitiral pri 18 letih.

Slovenija se je kljub mladosti izkazala. V prvem polčasu si je ustvarila precej priložnosti, zmanjkalo pa je ob koncu akcij tiste zbranosti in mirnosti, rutine.

V 6. minuti je Jeremy Bukovec stresel okvir vrat, ko se je na levi strani otresel čuvaja. V 9. minuti je Žan Janež odvzel žogo Belgijcem in udaril od daleč.

V 16. minuti je dvakrat proti golu udaril novinec Čop.

Logar na golu

Selektor Tomislav Horvat se je odločil, da prvo tekmo brani Nik Logar, ki je svoje delo dobro opravil kljub trem prejetim golom. V prvem polčasu je obranil pet nevarnih strelov, dva tudi v zadnji minuti.

Selektor je na parket pošiljal različne četvorke: tako je skupaj igral „Siliko“ v postavi Uroš Đurić, Jure Suban, Žan Janež, Max Vesel. V eni od različic je Subana nadomestil Luka Čop. Po drugi strani je na parket prihajala četverica Igor Osredkar, Tine Šturm (par dobrih potez je imel na poziciji sidraša), Nejc Kovačič, Klemen Duščak.

Belgijski golman

V prvem delu bi si Slovenija zaslužila vodstvo, a ni zabila. Hladen tuš je sledil v 21. minuti, ko je gostujoči vratar začel akcijo pred svojim golom in s solom prodorom prišel 18,19 metrov, pomeril in zabil za 0:1, kasneje je še stresel prečko slovenksega gola.

86. gol Osredkarja

Na 1:1 je poravnal kapetan Osredkar, do konca polčasa pa so gostje izkoristili še dve domači napaki in ušli na končnih 1:3. V zadnjih minutah se je selektor Horvat odločil, da bi tekmeca lovili z igralcem, vratarjem v polju, a se rezultat ni menjal.

„Ti fantje so dobili pomembne izkušnje v tekmi z zelo dobro Belgijo. Naši mladi igralci take tekme rabijo. Nisem nezadovoljen, poraz pa ni nikoli dober. Verjamem, da bodo fantje iz tega nekaj potegnili in šli iz tega boljši. Pri določenih elementih igre smo imeli kar težave, Belgijci imajo nekaj igralcev, ki so res na zelo visoki ravni,“ je po tekmi povedal selektor Tomislav Horvat.

„Lepo je delati in igrati s temi mladimi fanti, vsi so željni dela, nihče ni problematičen. Še boljše je, ko gradimo igro. Vidi se, da razumejo, imajo potencial. Lepa prihodnost nas čaka. Tu sem, da pomagam, da sem vodja tej mladosti in igrivosti. Moja naloga je, da dam mirnost v zahtevnih situacijah. Mladi pa tudi spoznavajo, da so evropske tekme v prestavo višjem tempu kot domače prvenstvo,“ je dodal kapetan Igor Osredkar.

„Vsak si želi igrati za reprezentanco. Zelo sem se razveselil vpoklica na to akcijo. Za nami je dobra tekma proti dobri Belgiji. Vesel sem prvih minut. Ko sem vstopil v igro, me je prijel adrenalin in sem zaživel na polno. Selektor je želel videti, kako se znajdem na članski ravni. Naš kapetan Igor Osredkar pa me fascinira s svojo mirnostjo na žogi. Samo občudujem ga lahko,“ je še pristavil novinec v izbrani vrsti Luka Čop, sicer član ŠD Extrema.

Slovenija je danes odigrala 287. uradno tekmo. Dosedaj je zbrala 126 zmag, 46 remijev in 115 porazov. Selektor Tomislav Horvat je na klopi reprezentance sedel 26-krat, vknjižil je 10 zmag, 11 porazov in pet remijev. Pri igralcih prednjači kapetan Igor Osredkar – v 176 tekmah je dosegel že 85 golov za Slovenijo.