
Slovenske prvakinje ŽNK Pomurje Teleing so v drugem krogu kvalifikacijskega turnirja za ligo prvakinj s kar 9:1 odpravile litovskega predstavnika. S to zmago so si Slovenke priigrale lepo izhodišče za zadnji krog.
Liga prvakinj, kvalifikacije 2. krog, ponedeljek, 13.8.
ŽNK Pomurje Teleing – Gintra 9:1 (3:0)
1:0 Eržen (31.), 2:0 Benak (45.), 3:0 Eržen (45+), 4:0 Rogan (48.), 4:1 Imanalijeva (58.), 5:1 Zver (62.), 6:1 Rogan (66.), 7:1 Eržen (70.), 8:1 Zver (72.), 9:1 Zver (78.)
ŽNK Teleing Pomurje: Pavlovski, Vrabel (Prša, 21.), Marič, Benak, Rogan, Špur, Eržen, Rola (Klemenčič, 71.), Nikl (Kozar, 74.), Zver.
Odločno v tekmo
Slovenke so pred 400 gledalci v Lendavi navdušile. Da bo to njihov večer, je bilo jasno kmalu. Varovanke trenerja Bojana Jančarja so prevzele terensko pobudo, s preboji predvsem po levem boju pa so sejale paniko v litvanskih vrstah. Zapretile so že v uvodni minuti, a je bila litovska vratarka na mestu.
Ob polčasu 3:0
Domači trud je bil kronan v 31. minuti, ko je zadela Kaja Eržen. Manja Benak je litovsko mrežo prerešetala s prostega strela (45.), pred odhodom na odmor pa je še v drugo zadela Erženova (45+).
Tudi menjava ni pomagala
V vrstah 11-kratnega baltiškega prvaka so med polčasom menjali vratarko (namesto Kaselyte je vstopila Boyko), a tudi to ni pomagalo gostjam. V drugem polčasu so jim Pomurke napolnile mrežo.
Dvakrat je bila uspešna Manja Rogan (48. in 66.), enkrat Erženova (70.), trikrat pa motor ekipe Mateja Zver (62., 72., 78.).
V četrtek za napredovanje
Torek in sreda sta prosta, turnir se nadaljuje v četrtek, ko naše prvakinje ob 17. uri v Beltincih igrajo proti turškemu prvaku Atasehirju. V postavi bo morda tudi kapetanka Tanja Vrabel, ki je morala iz igre v prvem polčasu (v 21. minuti) zavoljo poškodbe.
Tekst: D.P.
Foto: D.P.