Petica Slovenije proti Peruju

Slovenska reprezentanca do 16 let je na drugi tekmi Uefa razvojnega turnirja v Bakovcih premagal Peru s 5:1.

Slovenska reprezentanca do 16 let je na drugi tekmi Uefa razvojnega turnirja v Bakovcih premagal Peru s 5:1.

Uefa razvojni turnir U16:

Slovenija – Peru 5:1

Stadion: Bakovci
Sodnik: Božo Kondič
Strelci: Kralj 4., Križ 7., Gorenak 9., 63., Sadiković 78.; Nunez 34.
Rumeni kartoni: Alarcon
Rdeči kartoni: /

Slovenija: Bržan, Podgornik (od 41. Gomizelj), Kralj (od 59. Sadiković), Baruca (od 59. Djelovci), Ajhmajer (od 59. Perc), Ratnik (od 41. Ljutić), Žiberna, Ljubijankić, Begić (od 59. Medved), Križ, Gorenak.
Peru: Quispe, Tuesta, Curto, Guadalupe, Bellina, Nunez, Rojas, Herrera, Quiroz,Alarcon, Gutierrez. Igrali so še: Diaz, Del Castillo, Zamalloa, Chirinos.

Slovenska reprezentanca je pogumno odprla dvoboj s Perujem in si že v uvodnih minutah dvoboja priigrala več priložnosti za zadetek. Prvo je izkoristil Kralj, ki je prehitel perujskega branilca in rutinirano zaključil iz oči v oči z nasprotnim vratarjem. Le 3. Minute kasneje nov zadetek Slovenije, ki je kombinirala po desni strani. Žoga je prišla do Križa, ki je sprožil z roba kazenskega prostora in z nekaj sreče povišal slovensko prednost. V 9. minuti je bilo že 3:0 za naše fante, saj se je med strelce po lepi akciji vpisal še Gorenak. Nogometaši Peruja so se nato uspeli zbrati in v končnici prvega polčasa dosegli zadetek. Natančen je bil Nunez, ki je postavil tudi rezultat polčasa.

Slovenija je bila boljši tekmec tudi v drugem polčasu, ko je sicer nekoliko dlje potrebovala za nov zadetek. Slednjega je v 63. minuti znova dosegel Gorenak, ki je lepo sprejel dolgo podajo v kazenski prostor in spretno premagal Quispeja. Odlično predstavo je s petim zadetkom kronal še Sadiković, ki je zaključil še eno domiselno ekipno akcijo v 78. minuti tekme.

Slovenija bo razvojni turnir zaključila v ponedeljek ob 11.00 v Radencih, ko se bo pomerila z Albanijo.

Anton Žlogar, selektor Slovenije: “Zadovoljen sem z zmago in rezultatom. Videl sem precej dobrih stvari, a tudi precej tistih, ki jih bomo morali še popraviti. Tekmo smo odlično odprli in hitro dosegli tri zadetke. Žal smo se hitro zadovoljili z visokim vodstvom za kar smo bili tudi kaznovani. V nadaljevanju smo nato potrebovali kar precej časa, da smo spet vzpostavili nivo igre, ki smog a pokazali v uvodnem delu srečanja.”

Tekst: MKo
Foto: Ekipa24.si

Včlani se v moj NZS in dostopaj do ekskluzivnih vsebin!

  • Prilagojen vmesnik
  • Vsebine po tvoji meri
  • Obveščanje o tekmah
  • Najljubši klubi in igralci
  • Ekskluzivne vsebine
  • Več nogometa na enem mestu

Prijavite se na naše novice

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem z novostmi, posebnimi ponudbami in dogodki!