11.05.2024 | 1. SFL
Ni jim bilo jasno, kaj so naredili narobe

V Rogaški Slatini se je sinoči začel finale 1. SFL. Dobovec je tja do 30. minute kontroliral tekmo, bil boljši tekmec, Siliko pa si je najboljšo priliko ustvaril v 18. minuti. Se je pa gostujoči trener Mile Simeunovič odločil, da v zadnjih desetih minutah zaigral z igralcem, vratarjem v polju. To vlogo je zaupal najbolj izkušenemu igralcu v svoji ekipi in zadel. Nikola Jandrić je bil gonila sila preobrata, po katerem je Dobovec obžaloval zapravljeno.

Misli pri 2. tekmi

„Praktično celotno tekmo smo prevladovali in odigrali eno najboljših tekem v tej sezoni. Ne vem, kaj se nam je zgodilo, da smo dovolili prejeti tri zadetke. Čestitam Siliku, da je uspel to narediti in pripeljal tekmo do kazenskih strelov. Izgubljamo 0:1, gremo naprej, serija se nadaljuje. Žal mi je zaradi vloženega truda in vsega, kar smo naredili v 31 minutah igre na prvi tekmi finala. Žal mi je, ker smo to tako hitro zapravili. Niso nas presenetili z ničemer, vse smo vedeli, vse smo predvideli in vse nam je poznano. Na tekmi določenih stvari ne moreš kontrolirati, in to se je zgodilo. Kot sem rekel: vsa čast Siliko, mi pa z mislimi pri pripravi na 2. tekmo,“ je po tekmi povedal Kujtim Morina.

Z 1:0 nihče prvak

„Vzdušje je in ne turobno. Izgubili smo prvo tekmo. A po eni zmagi ni še nihče postal prvak. Tudi Siliku to ni uspelo. Ni kaj obžalovati. Imeli smo prednosti, kontrolirali smo tekmo, Siliko Futsal omejili na praktično nič priložnosti v 30 minutah. Potem pa segment vratarja v polju, ki je normalno del futsala, naredili smo tri napake in po kazenskih strelih zasluženo izgubili. Gremo na drugo tekmo, normalno po zmago. Pred tekmo je veljalo, da moramo zmagati tri tekme, da postanemo prvaki, in še vedno je tako. S tem ciljem se odpravljamo na Vrhniko,“ je dodal Žiga Čeh.

Zadnji je bil Oplast

V preteklosti je bilo že nekaj primerov, ko je ekipa izgubila prvo tekmo finala in postala prvak. Več o tem v četrtkovem Futsal magazinu: zadnji, ki pa mu je to uspelo, pa je bil Oplast. Le ta je 2014. finale izgubljal z 0:2 v zmagah in potem s preobratom dobil po 6-metrovkah še 5. tekmo in slavil proti Litiji.

Finale 1. SFL:

1. tekma, 10.5.
FK Dobovec – Siliko Vrhnika 6:7
 (3:3, 1:0) (0:1 v zmagah)
1:0 Javier (12.), 2:0 Pasariček (22.), 3:0 Anderson (23.), 3:1 Janež (31.), 3:2 Jandrić (34.), 3:3 Đurić (39.)
6m:
4:3 Kneževič, 4:4 Bjelčević, 5:4 Čeh, 5:5 Đurić, 5:6 Janež, 6:6 Duščak, 6:7 Trdin.