04.10.2024 | 2. SNL
Aluminij na vrh, do zmage tudi Rudar in Triglav

Aluminij je s petkovo zmago proti Slovanu vsaj začasno skočil na vrh drugoligaške lestvice. Velenjčani so na domačem igrišču premagali Bilje, Triglav pa je bil v dvoboju petih zadetkov boljši od Tabora.

Slovan tudi v devetem krogu prvenstva ni uspel priti do prve zmage, Ljubljančani so pokleknili v Kidričevem. Za zmago Aluminija je dvakrat zadel Bamba Susso, prvič v izdihljajih prvega polčasa, nato pa še v 67. minuti obračuna in srečanje je bilo odločeno. Aluminij se je z zmago vsaj začasno zavihtel na vrh ligaške lestvice.

V spopadu Velenjčanov in Biljencev je padel en sam zadetek, zmage pa so se veselili v taboru Rudarja. Knapi so do zmage prišli po golu v 44. minuti tekme, ko je že šestič v sezoni zadel Shakeone Satchwell in se na prvem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Jašo Martinčičem. Velenjčani so z drugo zmago sezone splezali do osmih točk, Bilje ostajajo pri desetih.

Zadnja petkova preizkušnja je bila odigrana v Kranju, Triglav je gostil ekipo Tabora. Dvoboj je bil zaradi razmočenega igrišča odigran na igrišču z umetno travnato površino, Kranjčanom pa je po golu Luke Šušnjare pripadel že prvi polčas. V nadaljevanju srečanja je sledil preobrat Sežancev, ki so v 52. minuti izenačili po strelu Nikolaja Zlateva, le pet minut kasneje pa je za vodstvo zadel Mihajlo Pavlović. V 66. minuti je kraševsko prednost izničil Toni Vinograda, Gorenjci pa so se znova veselili sedme minut pred koncem tekme, ko je lastno mrežo zatresel Federico Rose.

V prenosu NZS boste lahko spremljali sobotni obračun Bistričanov in Ptujčanov.