Za konec visoka zmaga Košane

V soboto se je tekmama v Celju in Novi vasi nadaljevala Ženska futsal liga. 2. krog se je sklenil tudi s prepričljivo zmago ekipe ŠD Košana, ki je doma pričakala ŽNK Cerklje in slavila zmago (11:2).

V Pivki

Varovanke domačega trenerja so proti številčno šibki zasedbi z Gorenjske odigrale zbrano in učinkovito: v prvem polčasu so dosegle šest golov, v nadaljevanju še pet. Za 1:0 je bila uspešna Patrija Steklačič, v prvih 20 minutah so ji sledile še Vita Dodič, Tina Jesenovec (2) in Sara Ljubič, gostje so dosegle avtogol. V drugem polčasu so se med strelke vpisale Teja Keržič, Tina Jesenovec, Maja Srebot in Patrija Steklačič (2). Klavdija Trdina in Nevena Višić so zadele za gostje.

V Celju

Ekipa ŽNK Celje je bila na prvi tekmi 2. kroga doma s 13:1 boljša od FC Trzin alfanatura. Varovanke trenerja Draga Adamiča so v 1. polčasu dosegle šest golov, sedem v nadaljevanju. S po tremi goli sta se izkazali Vanja Tanšek in Anja Ložar, po dvakrat sta zadeli Deja Adamič in Tanja Vrabel, po en gol so k zmagi dodale Iza Zorenč (njen 1. gol v 1. SFL), Gaja Srnec in Nika Trdan. Laura Škorc je dosegla častni gol za gostje.

V Novi vasi

Prve zmage v novi sezoni se veselijo v ekipi FK Lukovica, ki je do zmage prišla v Novi vasi. Gostje iz Lukovice so levji delež posla naredile v 1. polčasu, ki so ga dobile z 0:3. Dvakrat je bila uspešna Manca Duščak (v 5. in 14. minuti), na 0:3 je povišala Ana Černelič. Ela Maxine Košir je v 2. polčasu omilila poraz (1:3).

Ženska futsal liga, 2. krog, 21.9.
ŽNK Celje – FC Trzin alfanatura 13:1 (6:1)
1:0 Tanšek (5.), 2:0 Vrabel (7.), 3:0 Adamič (12.), 4:0 Vrabel (12.), 5:0 Ložar (15.), 6:0 Adamič (16.), 6:1 Škvorc (19.), 7:1 Ložar (24.), 8:1 Ložar (26.), 9:1 Tanšek (27.), 10:1 Tanšek (29.), 11:0 Zorenč (36.), 12:1 Srnec (37.), 13:1 Trdan (38.).

ŠD Bloke Pletilnica – FK Lukovica 1:3 (0:3)
0:1 Duščak (5.), 0:2 Duščak (14.), 0:3 Černelič (16.), 1:3 Košir (25.)

22.9.
ŠD Košana – ŽNK Cerklje 11:2 (6:1)
1:0 Steklačič (7.), 2:0 Dodič (9.), 3:0 Jesenovec (11.), 3:1 Višić (13.), 4:1 Jesenovec (14.), 5:1 Ljubič (20.), 6:1 Hebar (20./AG), 7:1 Keržič (24.), 8:1 Jesenovec (29.), 8:2 Trdina (32.), 9:2 Srebot (32.), 10:2 Steklačič (37.), 11:2 Steklačič (40.),