Mladinci Maribora s pol ducata zadetkov ugnali gibraltarske vrstnike

Mladinska selekcija Maribora je uspešno opravila s prvo tekmo UEFA Mladinske lige prvakov. Četa Radovana Karanovića je na gibraltarskih tleh z 0:6 premagala ekipo Lincoln Red Imps.

UEFA MLADINSKA LIGA PRVAKOV - PRVI KROG

LINCOLN RED IMPS U19 - MARIBOR U19 0:6 (0:2)

Strelci: 0:1 Videnović (12'), 0:2 Podlesnik (16'), 0:3 Viher (48'), 0:4 Meško (72'), 0:5 Antič Kurbus (89'), 0:6 Rožič Šuligoj (92').
Lincoln Red Imps U19: Mifsud, Borda, Chipolina, Sciortino (30' Avellano), Collado, Buckley, Bautista, Navas (54' Payas), Garro, Gonzalez (64' Imossi), Peacock. Klop: Lopez, Hollins Key, Poggio, Payas, Rowbottom, Penfold, Imossi, Duarte, Avellano. Trener: Ryan Casciaro.
Maribor U19: Handanović, Lorbek, Kramberger, Rasheed, Mikluš Senekovič (75' Antič Kurbus), Viher, Žavbi (58' Roze), Meško, Osterc (46' Koren), Videnović (68' Rabič), Podlesnik (58' Rožič Šuligoj). Klop: Antonič, Novak, Schaubach, Roze, Antič Kurbus, Rabič, Koren, Vogrinčič, Rožič Šuligoj. Trener: Radovan Karanović.

Slovenski nogomet v letošnji sezoni na mednarodnem odru predstavljajo tudi mladinci Maribora, ki so si z naslovom državnih prvakov priigrali nastop v UEFA Mladinski ligi prvakov. Ekipi Radovana Karanovića, ki je pred dnevi nasledil Dejana Dončića, je pripadla čast, da v tem tekmovanju gostuje v Gibraltarju, nasprotnik je tamkajšnji Lincoln Red Imps, ki pa ni bil kos Mariborčanom. Štajerci so si pred povratno tekmo zagotovili prednost šestih zadetkov.

Mariborčani so odpor gostiteljev strli v 12. minuti, Žan Meško je podal z leve strani igrišča, odbitek po posredovanju domačega vratarja pa je v mrežo pospravil Denis Videnović. Le štiri minute kasneje je v gibraltarskem golu končala še druga žoga. Gal Mikluš Senekovič je izvedel kot, z glavo pa je zadel Nik Podlesnik.

Vijoličasti so odlično odprli tudi drugi polčas, po podaji Videnovića je za 0:3 zadel Nejc Viher. V 72. minuti srečanja se je med strelce vpisal tudi Žan Meško, v končnici srečanja pa so se gostje veselili še dvakrat. V 89. minuti tekme je Meško podal z desne strani igrišča, Viher je žogo preusmeril pred vrata, tam pa jo je za hrbet Mifsuda pospravil Žan Antič Kurbus. V 92. minuti je mariborsko zmago potrdil Taj Rožič Šuligoj, ki je v gol pospravil odbito žogo po strelu Tiana Naija Korena.

Povratni obračun bo 2. oktobra odigran v Kidričevem.