
Slovenska nogometna reprezentanca bo kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo 2018 proti Slovaški in Angliji odigrala brez Kevina Kampla in Roberta Beriča. Napadalec francoskega Saint-Ettiena ima težave s poškodbo, medtem ko bo Kampl izpustil reprezentančno akcijo zaradi prevelike utrujenosti.
Selektor Srečko Katanec je pojasnil odsotnost vezista Bayerja iz Leverkusna: »Kevin mi je sporočil, da je preveč utrujen za nastop v državnem dresu, kar je razumljivo. Videl sem, da je v enem mesecu odigral devet tekem. Verjetno nam tak res ne bi bil v pomoč.«
Robert Berič se spopada s poškodbo zadnje stegenske mišice, tako da bo moral počivati vsaj dva tedna. Težave z mišico pa ima tudi Miha Zajc, vendar se zdravniška služba trudi, da bo nared za tekmovalne napore.
Sicer pa so ostali fantje zavzeto trenirali v Nacionalnem nogometnem centru Brdo. Med njimi je bil tudi Nejc Skubic, ki obljublja boj do zadnjih atomov moči. »Pred nami sta dve zahtevni preizkušnji proti zelo kakovostnima reprezentancama. Zagotovo bomo dali svoj maksimum in pustili srce na igrišču,« pravi bočni branilec, ki se nadeja tudi izdatne pomoči s tribun.
»Verjamem, da lahko tudi s pomočjo naših navijačev dosežemo rezultate, ki si jih želimo. Ob tej priložnosti bi povabil navijače, da stopimo skupaj. Potrebujemo njihovo pomoč in dvanajstega igralca s tribun,« apelira na privržence slovenske reprezentance Skubic.
Podobnega mnenja je tudi Miha Mevlja, ki ima za sabo odličen mesec pri Rostovu. »Podpora s tribun vsakemu igralcu veliko pomeni. Igramo doma proti kvalitetnima reprezentancama, tako da bomo morali pokazati karakter, ki smo ga predstavili v drugem polčasu obračuna z Litvo,« razmišlja Mevlja in pozornost preusmeri proti Slovaški, ki prihaja v Stožice zdesetkana.
»Slovaška ima dovolj kakovostnih igralcev, ki se med sabo dobro poznajo. Tekmeci imajo nekaj težav, ki pa jih bodo skušali odpraviti na svoj način. V vsakem primeru upam, da bomo to mi znali izkoristiti,« zaključi Mevlja.
Tekst: MKo
Foto: Ekipa24.si