14.11.2016 | A
Petič zapored brez poraza

Nogometni reprezentanci Poljske in Slovenije sta se na prijateljski tekmi v Vroclavu razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Prijateljska tekma:

Poljska – Slovenija 1:1 (0:1)

Stadion Miejski, gledalcev 40.119, sodniki: Kuipers, van Roekel in Zeinstra (vsi Nizozemska).
Strelca: 1:0 Mevlja (24.), 1:1 Teodorczyk (80.).
Rumeni kartoni: Pazdan; Zajc, Krhin.
Rdeč karton: /.

Poljska: Boruc (od 46. Szczesny), Bereszynski, Cionek, Pazdan, Jedrzejczyk, Krychowiak (od 45. Wilczek), Wszolek (od 66. Blaszczykowski), Goralski (od 61. Zielinski), Maczynski (od 83. Sadlok), Kapustka (od 71. Grosicki), Teodorczyk.
Slovenija: Belec (od 84. Koprivec), Sikošek, Mevlja, Samardžić (od 46. Delamea Mlinar), Jović, Krhin, Verbič (od 66. Pihler), Zajc (od 46. Kronaveter), Kurtić, Omladič, Iličić (od 53. Šporar).

Slovenski nogometaši so v Vroclavu odigrali zadnjo tekmo v letu 2016, ki so ga sklenili z neodločenim izidom proti Poljski. Selektor Srečko Katanec je držal obljubo in dodobra premešal začetno postavo ter ponudil priložnost igralcem, ki v zadnjih tekmah niso veliko igrali ali pa sploh še ne. Že pred začetkom tekme na stadionu Miejski je bilo jasno, da ne bo računal na Jana Oblaka in Boštjana Cesarja, ki sta že vrnila v klubske sredine, ter poškodovanih Dejana Trajkovskega in Matica Črnica.

Katanec je tako v prvo postavo uvrstil Vida Belca, debitanta Gregorja Sikoška, Miho Mevljo, Mirala Samardžića, Bobana Jovića, Reneja Krhina, Benjamina Verbiča, Miho Zajca, Jasmina Kurtića, Nika Omladiča in Josipa Iličića, ki je prvič nosil kapetanski trak Slovenije. V drugem polčasu so priložnost dobili še trije debitanti Antonio Delamea Mlinar, Aleks Pihler in Jan Koprivec. Tudi Poljaki niso nastopili v najmočnejši postavi, saj so se v klube predčasno vrnili prvi zvezdnik Robert Lewandowski, Kamil Glik in Lucasz Pisczek, ki so se že vrnili v svoje klube.

Poljaki so imeli v uvodnih minutah nekaj več žogo v svojih nogah, vendar so bili Slovenci dobro postavljeni in niso tekmecem pustili nobene možnosti za nevarnost. Gledalci so do prvega strela čakali vse do 24. minute, pa še ta je končal v domačem golu. Slovenija je takrat prišla do prostega strela, ki ga je izvedel Iličić, Mevlja pa se je pred golom odlično znašel in premagal Arturja Boruca za svoj prvi gol v reprezentančnem dresu.

Poljska je takoj odgovorila, zaključil je Krzysztof Maczynski, ki je bil še premalo natančen, v 26. minuti pa je bil že precej bolj nevaren Grzegorz Krychowiak, vendar je bil Belec na pravem mestu. V 38. minuti je do zaključnega strela prišel Bartosz Kapustka, žogo pa poslal mimo gola. Dve minuti kasneje se je s strelom z razdalje izkazal Zajc, njegov dober poizkus je odbil Boruc.

V 49. minuti je bilo vroče v slovenskem kazenskem prostoru, ko je preigraval Lukasz Teodorczyk, iskal prostor za strel, ga našel, vendar je bil Mevlja pravočasno v bloku.

Slovenija je v nadaljevanju dobro kombinirala in držala Poljake daleč od gola, po trenutku nepazljivosti pa v 80. minuti prejela gol. Rezervist Jakub Blaszczykowski je podal z desne strani, Teodorczyk pa je z bližine, ob nezbranosti Mevlje in ne najboljšem posredovanju Belca, zadel za 1:1.

Slovenija je v letu 2016 odigrala devet tekem, od tega štiri v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2018. V teh še ne pozna poraza, zbrala je dve zmagi in dva neodločena izida. Na prijateljskih tekmah je enkrat zmagala, dvakrat remizirala in dvakrat izgubila.

Srečko Katanec, selektor Slovenije: »Prikazali smo všečno predstavo, kljub temu, da je manjkalo veliko število standardnih igralcev. Imeli smo red, dosegli zadetek. Fante moram pohvaliti, saj so oddelali tekmo tako, kot je treba. Leto smo zaključili pozitivno, kar je najbolj pomembno.«

Tekst: STA
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 27.03.2025 | A
    Dogodki Nogometne zveze Slovenije med najuspešnejšimi na področju prodaje vstopnic
    Pred tekmo med Slovenijo in Slovaško v Stožicah sta predsednik Nogometne zveze Slovenije, Radenko Mijatović, in generalni sekretar Martin Koželj prejela posebno priznanje podjetja Eventim za izjemne dosežke na področju prodaje vstopnic.
  • 23.03.2025 | A
    Slovenija z golom Gnezde Čerina do obstanka v ligi B
    Reprezentanca Slovenije po zmagi na tekmi s Slovaško ostaja del lige B UEFA Lige narodov. Povratni obračun je z golom v polurnem podaljšku odločil Adam Gnezda Čerin, Jan Oblak pa je z nekaj odličnimi posredovanji še drugič v spopadu s Slovaki zaklenil svoja vrata.
  • 23.03.2025 | A
    Slovenija danes proti Slovaški za obstanek v ligi B
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Stožicah igrala povratno tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški. Prva tekma se je v Bratislavi končala z 0:0. Zmagovalec dvoboja bo v naslednji izvedbi lige narodov igral v ligi B, poraženec pa v ligi C.
  • 22.03.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Slovaško
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v nedeljo, 23. marca 2025, ob 18:00 v Stožicah pomerila s Slovaško. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 22.03.2025 | A
    Kek: Pričakujem podobno tekmo, kot na Slovaškem
    Slovenska nogometna reprezentanca je v četrtek v Bratislavi prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški končala z 0:0. Pred povratnim obračunom, ki bo v nedeljo ob 18. uri v Stožicah, v slovenski izbrani vrsti pričakujejo podobno izenačen obračun, a si pred domačimi navijači obetajo kvalitetnejšo igro in več priložnosti.
  • 21.03.2025 | A
    Slovenci zadovoljni z obrambo, v nedeljo več vložka v napad
    Slovenska nogometna vrsta je v četrtek v Bratislavi prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški končala z 0:0. V slovenskem taboru so si bili po obračunu enotni, da imajo po dobri obrambni predstavi aktiven izid, da pa so premalo pokazali v napadu. Tudi zato je pred nedeljskim povratnim obračunom ob 18.00 v Stožicah vse odprto.
  • 20.03.2025 | A
    V Bratislavi brez zadetkov
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov in proti Slovaški igrala 0:0. Povratna tekma bo v nedeljo ob 18.00 v Stožicah.
  • 20.03.2025 | A
    Slovenski nogometaši danes proti Slovakom
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov. Tekmec izbrancev Matjaža Keka bo Slovaška, cilj pa je jasen, obstati v drugem razredu tega tekmovanja. Povratna tekma bo v nedeljo ob 20.45 v Stožicah.
  • 19.03.2025 | A
    V prvi obračun za obstanek v ligi B z jasnim ciljem
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v četrtek ob 20.45 v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B UEFA Lige narodov. Tekmec izbrancev Matjaža Keka bo Slovaška, cilj pa je jasen, obstati v drugem razredu tega tekmovanja. Povratna tekma bo v nedeljo ob 20.45 v Stožicah.
  • 19.03.2025 | A
    Zaradi poškodbe Sešlarja vpoklican Svetlin
    Slovenski selektor Matjaž Kek je zaradi težav s poškodbo Svita Sešlarja za tekmi s Slovaško naknadno vpoklical vezista Celja Tamarja Svetlina.

DELI NA